25 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۷ ۰۸:۰۶:۲۵
کد مطلب:  dF7dmwkh
مدیر آموزش و پرورش دماوند :
جهت‌دهی واحدهای آموزشی دماوند به سمت ایجاد "مدارس صالح"

مدیرآموزش و پرورش شهرستان دماوند از جهت‌دهی واحدهای آموزشی دماوند به سمت ایجاد «مدارس صالح» خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند با حضور  فرماندار شهرستان دماوند، مدیرآموزش و پرورش شهرستان دماوند،رئیس شورای اسلامی شهرستان دماوند و اعضای این شورا برگزار شد.
مدیرآموزش و پرورش شهرستان دماوند در این نشست با تسلیت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) وقیام خونین 15 خرداد در تشریح عملكرد اداره آموزش و پرورش این شهرستان در دو ماه اخیر اظهار داشت: یكی از موضوعاتی كه با جدیت در حال پیگیری آن هستیم، ایجاد مدارس صالح و اجرای اصول آن در مدارس شهرستان دماوند است.
وی ادامه داد:باید در راستای اهداف ایجاد مدارس صالح همچون سالم‌سازی گام برداریم و ویژگی‌های یك مدرسه صالح و در حال پایش را در مدارس پایدار كنیم.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دماوند گفت: برخوردها در مدارس نباید انفعالی باشد و باید در تلاش باشیم تا مدیریت پیشگیرانه را اجرا كنیم؛ زیرا برخوردها و مدیریت‌های انفعالی هزینه‌های زیادی ایجاد می‌كند.
مشهدی‌عباسی تصریح كرد: باید ابتدا مدیریت پیشگیرانه در مدارس در دستور كار مدیران و معاونان قرار گیرد و متناسب‌سازی در تمام موضوعات در نظر گرفته شود.
عضو شورای آموزش و پرورش شهرستان دماوند بیان كرد: انعطاف‌پذیری، تأكید بر تفاوت‌های فردی دانش‌آموزان در مدرسه صالح، مشاركت و تعاون سازنده باید در دستور كار مدیران در مدارس صالح قرار گیرد تا بتوانیم دانش‌آموزان را به رشد، تعالی و حیات طیبه برسانیم.
مدیرآموزش و پرورش شهرستان دماوند با اشاره به اجرای برنامه‌های متنوع در دو ماه اخیر برای دانش‌آموزان شهرستان دماوند افزود: تمام برنامه‌ها در این مدت به شكل مطلوبی اجرا شده است.
مشهدی‌عباسی گفت: ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس آغاز و محدوده‌های ثبت‌نامی به مدارس ابلاغ شده است.
مدیرآموزش و پرورش شهرستان دماوند با اشاره به اینكه جلسه‌های ساماندهی مدارس در سال تحصیلی 95-96 برگزار شده، تصریح کرد : بازدیدهای خوبی از روند برگزاری امتحانات صورت گرفته است وبا توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته، یك‌هزار و 700 نفر كودك در پایگاه سنجشی كه در مدرسه شهید كرمانی دماوند برپا خواهد شد، مورد سنجش قرار می‌گیرند.
 

 

به اشتراک بگذارید :