18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۷ ۰۸:۰۱:۴۸
کد مطلب:  pZCwhtWJ
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین:
استان قزوین در مسابقات پرسش مهر16 موفق به کسب رتبه 6 کشوری گردید

دانش آموزان و فرهنگیان استان قزوین با 8 اثر در مرحله کشوری مسابقات پرسش مهر16 خوش درخشیدند و حائز رتبه برتر شدند.

به گزارش اداره فرهنگی هنری اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین، در سال تحصیلی 95-94؛ استان قزوین با کسب 8 رتبه کشوری در مسابقات پرسش مهر 16، نسبت به سال تحصیلی گذشته از رتبه 16 به رتبه 6 کشوری ارتقاء یافت.

سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در خصوص مسابقات پرسش مهر16 اظهار داشت: در ابتدای سال و هم زمان با آغاز سال تحصیلی جدید، جناب آقای دکتر روحانی، رییس جمهور محترم دولت تدبیر و امید با طرح این سئوال که به نظر شما بعد از انجام توافق هسته‌ای با شش قدرت بزرگ دنیا چه فرصت‌های تازه‌ای پیش روی ما گشوده شده، فرصت های جدید چیست؟ از همه دانش آموزان و فرهنگیان سراسر کشور خواستند تا با استفاده از ابزار هنر؛ همچون شعر، داستان، وبلاگ، فیلم، مقاله پژوهشی، هنرهای آوایی، هنرهای نمایش، هنرهای تجسمی به این سئوال پاسخ دهند.

وی افزود: فرهنگیان و دانش آموزان عزیز استان با خلق آثار گوناگون و رقابت در مراحل  آموزشگاهی، منطقه ای و استانی؛ توانستند بهترین آثار خود را به کمک کارشناسی فرهنگی هنری به مرحله کشوری ارسال نمایند که پس از بررسی و داوری آثار رسیده به دبیرخانه کشوری؛ استان قزوین توانست 4 رتبه توسط فرهنگیان شامل علی کاظم لو در رشته های تصویرسازی، پیام رحمانی در رشته وبلاگ نویسی، الهه علمداریان در رشته مقاله پژوهشی، محبوبه حبشی ها در رشته مقاله پژوهشی کسب نماید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین خاطر نشان کرد: علاوه بر فرهنگیان، دانش آموزان استان نیز توانستند 4 رتبه شامل مهتا عظیمی در رشته نقاشی، محمد حسین سیفی در رشته داستان کوتاه، فاطمه محبی جیرنده در رشته داستان کوتاه و معصومه احمدی در رشته مقاله پژوهشی کسب نمایند.

ایشان در ادامه تأکید نمود: استان قزوین با کسب 8 رتبه در سال تحصیلی 95-94، نسبت به سال گذشته که دارای 3 رتبه کشوری بود؛ از رتبه 16 کشوری به رتبه 6 کشوری ارتقاء یافت که این موفقیت حاصل تلاش همه فرهنگیان، دانش آموزان و کارشناسان استان می باشد.

لازم به ذکر است که مراسم تجلیل از تمام برگزیدگان کشوری با حضور رییس جمهور بعد از ماه مبارک رمضان در سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :