18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ ۰۹:۱۲:۳۴
کد مطلب:  1330144
رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش شهر تهران خبر داد
برگزاری کارگاه آموزشی اجرای سیستمی شیوه‌نامه تطبیق کارنامه‌های دوره‌های مختلف تحصیلی) با دروس در نظام جدید آموزشی (3+3+3+3)

.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران؛ کارگاه آموزشی ویدئو کنفراس اجرای سیستمی شیوه نامه تطبیق با حضور کارگروه تطبیق استان و مناطق نوزده‌گانه؛ عبادی رئیس اداره قوانین و مقررات مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی و محمدی نماینده معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید.

در شروع این جلسه پانته آ درُی معاون آموزش متوسطه با تبیین شیوه‌نامه مربوطه؛ نسبت به اجرای دقیق تطبیق در مناطق و استان و تشکیل کارگروه‌ها و جلسات منظم تاکید نمود و کلاهی رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش شهر تهران با تبیین شیوه‌نامه سیستمی تطبیق نسبت به بررسی صحت و اسناد هویتی و مدارک تحصیلی و مطابقت آن با دفاتر آمار، ریز نمرات دبیر، دفتر امتحانات مدرسه، استعلام سوابق تحصیلی و تاییدیه دروس مهارتی کاردانش توصیحاتی را ارایه کرد.

در ادامه عبادی رئیس اداره قوانین و مقررات مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی؛ به تشریح تطبیق کارنامه‌های دوره‌های مختلف آموزشی با دوره اول متوسطه نظام جدید و تطبیق کارنامه‌های دوره‌های مختلف تحصیلی با دروس دوره دوم متوسطه نظام جدید آموزشی پرداخت و به سئوالات اعضای کارگروه مناطق و ا ستان در این زمینه پاسخ داد و گفت: در خصوص تطبیق کارنامه‌های تحصیلی دوره پیش‌دانشگاهی با دروس دوره دوم متوسطه نظام جدید آموزشی (3-3-3-3) به دو حالت می‌توان انجام داد: 1-فارغ التحصیلان دوره متوسطه شاخه نظری شیوه نیم‌سالی – واحدی و سالی- واحدی که موفق به دریافت گواهینامه پایان تحصیلات دوره پیش‌دانشگاهی نشده‌اند (سابقة تحصیل در پیش‌دانشگاهی دارند/ندارند)، می‌توانند متناظر با رشته تحصیلی قبلی خود پس از تطبیق دورس پیش‌دانشگاهی با پایه دوازدهم در امتحان دروس مربوط در پایه دوازدهم شرکت و با رعایت مقررات، گواهینامه پایان تحصیلات دوره دوم متوسطه را دریافت کنند.

2-دانش‌آموزان دوره پیش‌دانشگاهی که موفق به کسب شرایط فارغ‌التحصیلی تا پایان سال تحصیلی جاری نمی‌شوند، می‌توانند متناظر با رشته تحصیلی قبلی خود یا غیرمتناظر با رشته قبلی خود در یکی از رشته های شاخه نظری، پس از تطبیق دروس دوره پیش‌دانشگاهی با دروس پایه‌ دوازدهم، در امتحان دروس باقیمانده پایه دوازدهم رشته مورد تقاضا، شرکت کنند. نمرات مأخوذه این قبیل دانش‌آموزان، در کارنامه دوره پیش‌دانشگاهی درج و با احتساب 24 واحد درسی به عنوان فارغ‌التحصیل دوره پیش‌دانشگاهی محسوب شده و به آنان گواهینامه پایان تحصیلات دوره پیش‌دانشگاهی اعطا می‌شود. این طرح در دوره پیش‌دانشگاهی تا پایان سال تحصیلی 1400-1399 اجرا می‌شود.

همچنین محمدی نماینده معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در خصوص نحوه ادامه تحصیلی طلاب حوزه‌های علمیه در ساختار جدید نظام آموزشی توضیحاتی را ارائه نمود و گفت: طلاب حوزه‌های علمیه در ساختار جدید نظام آموزشی  اگر حداقل سه پایه تحصیلی را در حوزه‌های علمیه با موفقیت گذرانده‌ باشند، می‌تـوانند در «پایـه دوازدهـم» یکی از رشته های «ادبیـات وعلـوم انسانی» یا «علـوم و معـارف اسلامی» ثبت نام نمایند. دروس پایه‌های دهم و یازدهم این افـراد با درج علامت ضربدر(قبول بدون نمره)  پذیرفته می‌شود.

 لازم به ذکر است تطبیق کارنامه دانش‌آموزان دوره پیش‌دانشگاهی رشته هنر با هیچ یک از رشته های شاخه فنی و حرفه ای و کاردانش امکان پذیر نیست.

به اشتراک بگذارید :