17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ ۱۴:۲۸:۰۷
کد مطلب:  95kdnqZb
وزيرآموزش و پرورش در اولين جلسه فصلي ستاد اقامه نمازآموزش و پرورش :
مدرسه محوري كليد اصلي اقامه نماز جماعت در مدارس است

وزيرآموزش و پرورش با بيان اين كه اقدامات آموزش و پرورش زمينه ساز اقامه نماز است گفت : آن چيزي كه باعث ايجاد فرهنگ اقامه نماز جماعت در مدارس مي شود اجراي سياست مدرسه محوري مي باشد كه بايد تداوم داشته باشد .
 
 
 

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ،‌پيش از ظهر امروز علي اصغر فاني  دراولين جلسه فصلي ستاد اقامه نماز وزارت آموزش و پرورش كه در ساختمان شهيد رجايي و با حضور شوراي معاونين و رئيس ستاد اقامه نماز كشور برگزارشد، اظهار كرد: برگزاري جلسات فصلي و اتخاذ تصميمات شواريي مي تواند براي گسترش فرهنگ نماز جماعت در مدارس و در كشور مفيد باشد .

وي با تقدير از اقدامات ستاد اقامه نمازكشور باهمت حجت الاسلام قرائتي ، تصريح كرد : اعلام برگزاري بيش از 60 هزار نماز جماعت رسمي در مدارس كشور نشان دهنده اهتمام آموزش و پرورش به فرهنگ توسعه نماز دركشور است .

عضو كابينه تدبير واميد ادامه داد : اقدامات صورت گرفته در بحث توسعه نماز جماعت در مدارس تا زماني كه در سطح دانش و بينش باقي بماند و موجب رفتار سازي مناسب و اجراي اقامه نماز نشود قطعا ناقص است و اين نشان مي دهد اقامه نمازجماعت در مدارس كار بسيار سختي است و بايد تلاش كنيم و  روش هاي غيرمستقيم در كنار روش هاي مستقيم اين فرهنگ را دربين دانش آموزان و فرهنگيان توسعه دهيم .

فاني اجراي زنگ نماز ، پيش بيني ساخت نمازخانه در مدارس و آموزش هاي طرح مبين را زمينه ساز اقامه نماز عنوان كرد و گفت : اجراي طرح مدرسه محوري مي تواند فرهنگ اقامه نماز جماعت در مدارس را نهادينه كند واين موضوع از ابتداي دولت يازدهم در برنامه هاي آموزش و پرورش در دستور كار قرارگرفته است كه درآن     مي توان از وجود نيروهاي شاخص و مورد اعتماد دانش آموزان مانند دبيران علوم پايه و تربيت بدني براي تشويق و جذب بيشتر دانش آموزان به نماز جماعت بهره برد .

وي درخصوص بازنشستگي نيروهاي بخش نماز در ادارات آموزش و پرورش ، تصريح كرد : آموزش و پرورش همواره براي جايگزيني نيروها برنامه داشته  و دارد و در ارزيابي سالانه مديران و معلمان به اين مهم توجه شده است تا فرهنگيان فعال درحوزه اقامه نماز مورد تقديرقرار گيرند .

وزيرآموزش و پرورش خاطر نشان كرد : برخي روش ها در جذب دانش آموزان به نماز جماعت ديگر پاسخگو نيست و بايد ترويج فرهنگ نماز نو آوري داشته باشيم كه حضور فضاي مجازي اگر با دقت و ظرافت خاصي خودش پيگيري شود مي تواند منشا اثر باشد .

فاني ادامه داد : اگر اعلام مي شود كه در بيش از 50 هزار مدرسه نماز جماعت داريم برخي رسانه ها نبايد اينطور برداشت كنند كه در نيمي از مدارس نماز جماعت برپا نمي شود بلكه بايد اين موضوع را بدانند كه قريب به 40 هزار مدرسه در كشور با جمعيتي كمتر از 50 دانش آموز و بعضا كمتر از 10 دانش آموز و در برخي موارد حتي يك دانش آموز است و دراين مدارس امكان اجراي نماز جماعت ميسرنيست .

 

به اشتراک بگذارید :