18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ ۱۴:۲۵:۱۵
کد مطلب:  OTg9vI5B
معاون پشتیبانی آموزش و پرورش قزوین:
ریشه‌کن کردن بی‌سوادی اولیای دانش‌آموزان در اولویت است

معاون پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: بحث ریشه‌کن کردن بی‌سوادی اولیای دانش‌آموزان یکی از مأموریت‌های اصلی آموزش و پرورش این استان به شمار می‌رود و تاکنون با اقداماتی که صورت گرفته به عملکرد قابل قبولی رسیده‌ایم.

مرتضی سمیعی در همایش آموزش همگانی و توسعه پایدار که ظهر امروز در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: این استان در بحث نهضت سوادآموزی به همت مسؤولان و آموزش‌یاران عملکرد قابل قبولی دارد.

وی با اشاره به اجرای طرح ریشه‌کردن کردن بی‌سوادی در جامعه افزود: در سال‌های اخیر به دلیل اهمیت موضوع بحث ریشه‌کردن بی‌سوادی در سطح کشور مطرح شده که استان قزوین نیز در این زمینه گام‌های خوبی برداشته است.

معاون پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین اضافه کرد: طرح ریشه‌کن کردن بی‌سوادی سه سال است که در این استان در حال اجرا بوده و تاکنون نیز نتایج مطلوبی به همراه داشته است.

سمیعی ادامه داد: یکی از گروه‌های هدفی که در اجرای طرح ریشه‌کن کردن بی‌سوادی مورد توجه مسؤولان آموزش و پرورش استان قزوین قرار گرفته اولیای بی‌سواد دانش‌آموزان است.

این مسؤول عنوان کرد: بحث ریشه کن کردن بی‌سوادی اولیای دانش‌آموزان یکی از مأموریت‌ها و اقدامات اصلی آموزش و پرورش استان قزوین به شمار می‌رود و تاکنون نیز با اقداماتی که در این راستا صورت گرفته به عملکرد قابل قبولی دست پیدا کرده‌ایم.

معاون پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: در حوزه ریشه کن کردن بی‌سوادی در جامعه هدف اصلی در سال جاری این است که بی‌سوادی را در این استان به صفر برسانیم.

سمیعی گفت: سال گذشته عملکرد استان قزوین در حوزه ریشه‌کن کردن بی‌سوادی 40 درصد بود که افراد گروه سنی 10 تا 49 سال را شامل می‌شد.

وی بیان کرد: در سال جاری نیز با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و استفاده از تجربیات سال‌های قبل امیدواریم بتوانیم پوشش 100 درصدی در حوزه ریشه‌کن کردن بی‌سوادی داشته باشیم و سیاست‌های سازمان نهضت سوادآموزی را محقق کنیم.

معاون پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به برخی از رسالت‌های آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی، کارآفرینی و تلاش از جمله سیاست‌های فعلی و حائز اهمیت آموزش و پرورش به شمار می‌رود.

سمیعی عنوان کرد: نهادینه کردن این فرهنگ‌ها یکی از اقدامات عملیاتی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیز به شمار می‌‎رود.

این مسؤول یادآور شد: امیدواریم با برنامه‌ریزی دقیقی که در زمینه ریشه‌کن کردن بی‌سوادی در سال جاری در پیش گرفته‌ایم، بتوانیم بی‌سوادی را در استان قزوین به صفر برسانیم.

به اشتراک بگذارید :