14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ ۱۳:۰۵:۱۹
کد مطلب:  yIlz1EVu
برگزاری اولین دوره انتخابات هیئت ورزش دانش آموزی استان گیلان

اولین دوره انتخابات هیئت ورزش دانش آموزی استان گیلان با حضور معلمان ورزش منتخب استان گیلان در سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، مهدی حاجتی مدیرکل آموزش و پرورش استان در دومین جلسه مجمع عمومی انتخاباتی هیئت ورزش دانش آموزی گفت: با توجه به تغییر سبک زندگی و کمبود تحرّک دانش آموزان عنایت به زنگ ورزش در مدارس بسیار ضروری است و تشکیل هیئت ورزش دانش آموزی در استان باعث پویایی ورزش می شود. وی افزود: کشف استعداد دانش آموزان در مدارس در گروی وجود مربیان مجرب و حضور پرقوت هیئتهای ورزش دانش آموزی همراه با نگاه تخصصی آنهاست. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان افزود: المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای می تواند باعث هماهنگی بین گروهها و تسریع در فعالیتهای ورزشی و همچنین برگزاری جلسات هم اندیشی بین دستگاههاسبب هم افزایی در فعالیتهای ورزشی می شود.وی اظهار امیدواری کرد: با برگزاری المپیادهای درون مدرسه ای و استفاده از ظرفیت های وزارت ورزش و جوانان گامهای اساسی در جهت نشاط بیشتر نسل جوان برداشته شود.

رهنما مدیرکل ورزش و جوانان هم در این مجمع گفت: تشکیل فدراسیون دانش آموزی در وزارت آموزش و پرورش باعث تخصصی شدن فعالیتهای ورزشی در بزرگترین دستگاه تعلیم و تربیت می شود. وی با تأکید بر نقش کم نظیر ورزش در سلامت و جلوگیری از انحرافات گفت: ورزش تأثیر بسزایی در اقتدار ملی و همچنین موفقیت در دیپلماسی بین المللی دارد.

 در پایان این مجمع، اولین انتخابات تعیین رئیس هیئت ورزش دانش آموزی با شرکت سه کاندیدا و زیر نظر نماینده فدراسیون ورزش دانش آموزی برگزار شد که علی اصغر بی آلایش معلّم و مربی ورزش لاهیجان با کسب 10 رأی به عنوان اولین رئیس هیئت ورزش دانش آموزی استان گیلان برگزیده شد.

گفتنی است که فدراسیون ورزش دانش آموزی به طور رسمی از سال 93 آغاز به کار کرده است.

به اشتراک بگذارید :