26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ ۱۶:۲۶:۵۷
کد مطلب:  1327506
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران
آیین افتتاحیه ششمین  دوره جشنواره مصباح الهدی با محوریت شناخت امام زمان(عج) در مدارس شهرستان های استان تهران

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری افتتاحیه ششمین  دوره جشنواره مصباح الهدی با محوریت شناخت امام زمان(عج)  خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کلآموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری افتتاحیه ششمین دوره  جشنواره استانی مصباح الهدی با محوریت سیره عملی و اخلاقی حضرت امام زمان (عج) در سال تحصیلی1400- 1399  خبر داد.

هاشمی با اشاره به اهمیت نقش الگویی ائمه معصومین(علیهم السلام) در تربیت دینی و اخلاقی فرهنگیان و دانش آموزان گفت: با عنایت به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی)بر ضرورت شناخت سیره و زندگی ائمه معصومین(علیهم السلام)،ششمین جشنواره مصباح الهدی با محوریت آشنایی با سیره عملی و اخلاقی امام زمان ( عج)  همزمان با سالروزآغاز امامت ایشان در استان آغاز شد.

وی افزود: حوزه امام شناسی نقش به سزایی در تقویت امید و سلامت روانی و اجتماعی در میان نوجوانان و جوانان  دارد و رفع ابهامات و بیان معارف در حوزه مهدویت ضروریست و ایجاد بستر های مناسب در این امر توصیه می شود.

 هاشمی با اشاره به  به شیوع ویروس کرونا و عدم حضور فیزیکی همکاران و دانش آموزان در مدارس تاکید کرد: تقویت پیوند خانه، مدرسه و مسجد، جهت توسعه و تعمیق فرهنگ ناب محمدی (ص)، ضروری است و  باید بسترها و راههای ارتباطی مناسب برای پیشبرد اهداف حوزه تربیتی و اجرای بهینه طرح مصباح الهدی با همدلی و همکاری این حوزه ها صورت گیرد.

گفتنی  است در ادامه رئیس اداره قرآن،عترت ونماز؛ ضمن معرفی مراحل شش گانه و بخش های متنوع فرهنگی، هنری و پژوهشی طرح، بر اهتمام همکاران در اجرای بهینه مصباح الهدی تأکید کرد.

به اشتراک بگذارید :