26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ ۰۹:۵۰:۰۰
کد مطلب:  bMdsvDqu
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
مهندسی تدریس بستری برای توسعه مهارت های حرفه ای معلمان است

نشست سالانه معاونت آموزش ابتدایی با حضور محمد احسانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد رحیم مشاور اجرایی مدیرکل و رؤسای ادارات دوره اول و دوم معاونت آموزش ابتدایی و معاونین آموزش مناطق و کارشناس گروههای آموزشی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد احسانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اهمیت درس پژوهی اظهار داشت :  بومی کردن آن و تبدیل آن به فرهنگ آموزشی درکلاس درس و ارتباط آن با موضوعاتی چون انضباط ، مهارتهای زندگی و... می تواند برای دانش آموزان بسیار موثر واقع شود .

وی افزود : طرح استانی خوانش خلاق و همچنین رتبه ایران در پژوهشهای جهانی (پرلز) از جمله موفقیت های حوزه آموزش ابتدایی است که جای تقدیرو تشکر دارد .

احسانی تصریح کرد : شیوه نامه جدید طراحی آموزشی( مهندسی تدریس) با تاکید بر الگوهای نوین تدریس بستری برای توسعه مهارت های حرفه ای معلمان است و محصول این شیوه نامه تولید فیلم های آموزشی و اینفوگرافی های متناسب با 10 الگوی برتر تدریس است .

شایان ذکر است در این مراسم از 244 معلم و راهبر درس پژوهی، 48 معلم منتخبین استانی طرح مهندسی تدریس و 55 نفر از معلمان و راهبران و کارشناسان و معاونین آموزشی طرح خوانش خلاق تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :