28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ ۱۲:۵۸:۰۸
کد مطلب:  1327098
مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور زنان :
دانش‌آموزان دوره ابتدایی در جشنواره فرهنگی هنری دختران نقش گسترده ای دارند

فرحناز مینایی پور مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور زنان در نشست ویژه «جشنواره فرهنگی هنری دختران امروز »گفت : دانش‌آموزان مقطع ابتدایی هم می‌توانند در جشنواره فرهنگی هنری دختران شرکت کنند و پیش بینی می کنیم حجم زیادی ازآثار ازاین مقطع به دبیرخانه ارائه شود .

به گزارش روابط عمومی واطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  فرحناز مینایی‌پور در این نشست که با حضور معصومه ابتکار معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش و محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران برگزار شد گفت: در راستای اهداف دفتر آموزش و پرورش برای فراهم کردن بستر توسعه شایستگی‌ها و افزایش نقش‌آفرینی دختران دانش‌آموز و همچنین برقراری عدالت جنسیتی و دسترسی زنان و دختران به امکانات و منابع آموزش و پرورش و برنامه‌ریزی مناسب و توجه دادن برنامه‌ریزان به موضوعات حساس به جنسیت ، اقدام به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت آموزش و پرورش و معاونت زنان ریاست جمهوری کردیم که از طرحهای  ویژه دختران و زنان در آموزش و پرورش حمایت می‌کند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور زنان به امضای این تفاهم‌نامه فیمابین ابتکار و حاجی‌میرزایی اشاره کرد و گفت: باید به تعلیم و تربیت دختران  توجه خاصی داشته باشیم، چرا که دختران امروز مادران آینده ما هستند و علاوه بر اینکه خودشان در جامعه نقش دارند تربیت کننده نسل آینده نیز هستند.. وی افزود :پیشنهاد برگزاری یک جشنواره خاص برای اولین‌بار برای دختران   مورد حمایت واقع شد و میزبانی برگزاری آن به شهرستانهای استان تهران واگذارشد.
وی با اشاره به  مهم بودن این جشنواره بیان کرد: تفاوت این جشنواره با جشنواره های دیگر این است که خاص دختران است و دانش‌آموزان مقطع ابتدایی هم می‌توانند در آن شرکت کنند و پیش بینی می کنیم حجم زیادی ازآثار در این مقطع به دبیرخانه ارائه شود .

مینایی پور تاکید کرد : در امر آموزش و سلامت ،  زنان رکن اصلی خانواده و جامعه هستند و در این میان دختران می توانند نقش خاص و کلیدی خودشان را در خانواده ایفا کنند .

به اشتراک بگذارید :