28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ ۱۰:۵۶:۵۶
کد مطلب:  1326732
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
بزرگداشت شهیدان موهبتی  است برای یادگیری از آنان/ در شرایط حاضر ، خانواده شهدا درایفای نقش از همه محق ترند .

مراسم تجلیل از خانواده شهدا با حضور خانواده شهدای فرهنگی ، مدیر کل وشورای معاونین برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،  محمد صیدلو در نشست صمیمی تجلیل از خانواده های شهدا در حوزه تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت : شهدا در عمل خویش همه گفته ها را گفته اند . در این میدان هر کسی بخشی از آنچه  برایش ارزشمند بوده  را اهدا کرده است تا این مملکت به برکت ایثار ایشان بر پا باشد؛ اما حقیقت موضوع این است که انسان وقتی حاضر است برای چیزی جانش را فدا کند ، نشان از آن است که این انسان  درک عمیقی از محیط پیرامون خویش دارد .

گفتنی است در این نشست که به همت معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران برگزار شد ؛ صیدلو گفت : عزیزان شما ،  امروز به سبب ظاهر حضور ندارند اما حضور آگاهانه آن ها در این جمع کاملاً حس می شود . این بزرگان می‌دانستند در مسیری قدم بر می دارند که  قیمت آن اهداء جانشان است . این ارزش و انتخاب از درجه بسیاربالایی برخوردار است .وی تاکید کرد :انتخاب ها هستند که عیارانسان ها را مشخص می کنند ،پس وقتی انسان چیز ارزشمندی را پیدا می کند که به اندازه فدا کردن جان ارزش داشته باشد و گزینه ایثار جان را انتخاب می کند این انتخاب ، انتخاب ارزشمندی است.

بنا بر این گزارش مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: شهدا وخانواده محترم شهدا ، در عمل به آیه شریفه قرآن که اشاره به انفاق از بهترین و محبوب ترین چیز ها دارد از همه موفق تر بوده‌اند. وی افزود : مراسم یادبود و بزرگداشت شهیدان در واقع آموزشی است مجدد برای عبرت و یادگیری خودمان واین ما ئیم  که از موهبت  چنین جلساتی بهره مند می شویم .

صیدلو گفت  : در شرایط حاضر ، خانواده شهدا ازهمه محق ترهستند که نقش ایفا کنند و کاری انجام دهند .شما خانواده شهدا هستید که بهترین های خود را در پای انقلاب و نظام  فدا کرده اید . وی در پایان اظهار امیدواری کرد که بیماری منحوس کرونا از دامن کشور ما و جهان رخت بر بندد و به برکت حضور شهدا سلامتی به جامعه برگردد.

به اشتراک بگذارید :