15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ ۰۹:۳۴:۰۰
کد مطلب:  1326498
سامانه صدور آنلاین (برخط) تاییدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش راه‌اندازی شد

سامانه صدور برخط تاییدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش تولید و جهت استفاده دانشجویان در فرایند ثبت نام در دانشگاه راه‌اندازی شد. ه را دریافت نماید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز و به نقل از ایلنا، مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش در این خصوص  بیان کرد: مزیت این سامانه در ارائه خدمت الکترونیک تاییدیه تحصیلی بصورت برخط است و دانشجویان ( و یا هر متقاضی دیگری) می‌توانند بدون مراجعه به هیچ مکانی حتی دفاتر پیشخوان، فرم تقاضای درخواست تاییدیه تحصیلی را تکمیل نموده و پس از  پرداخت الکترونیکی  2300 تومان، سامانه کد پیگیری و تاییدیه درخواست را به آنها ارائه می‌دهد. 

محمود حبیبی افزود: نهادهای دولتی و غیر دولتی از جمله دانشگاه های کشور به عنوان استعلام کننده تاییدیه تحصیلی می توانند خدمت بر خط تاییدیه تحصیلی را هم از طریق اینترانت گذرگاه دولت(GSB) و هم از طریق اینترنت گذرگاه عمومی دولت(PGSB) دریافت نمایند و یا حتی نسبت به دریافت کارتابل بر بستر اینترنت اقدام نمایند.

وی اظهار داشت: نهادهای متقاضی جهت رویت تاییدیه تحصیلی استعلام شونده( متقاضی یا دانشجو)، کد ملی و کد پیگیری را به سرویس ارائه و تاییدیه تحصیلی را دریافت نمایند. 
فرآیند دریافت تاییدیه تحصیلی مدرک دیپلم توسط دانشجویان ورودی سال 99 به شرح زیر می باشد:
1- دانشجوبه سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی (دیپلم)  به آدرس https://emt.medu.ir مراجعه نموده و پس از پر کردن اقلام داده ای، یک کد رهگیری دریافت می کند.

2- اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت برخط مرتبط را در سامانه کارسازی کرده باشد، دانشجو می تواند کد رهگیری دریافتی را در محل مشخص شده در سامانه آموزشی دانشگاه درج نماید.

3-  اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت بر خط را در سامانه کارسازی نکرده باشد، دانشجو کد رهگیری را به دانشگاه تحویل داده و کارشناس دانشگاه می تواند پس از مراجعه به آدرس  https://kemt.medu.ir  وارد شده و با وارد کردن کد رهگیری دانشجویان، تاییدیه را دریافت نماید.

به اشتراک بگذارید :