27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ ۱۰:۳۰:۲۳
کد مطلب:  8nUdlzbo
مدیر آموزش وپرورش شهریار :
اگر بخش غیر دولتی در حوزه های اجتماعی وارد عمل شوند آن کار تلطیف می شود یا بهتر به نتیجه می رسد

اولین همایش خیرین مدرسه یار شهرستان شهریار با حضور مدیر آموزش وپرورش ،جانشین فرمانده سپاه ،امام جمعه اندیشه ،اجمن خیرین مدرسه ساز و دکتر شاهین فرهنگ در سالن شهید کافی برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مدیر آموزش وپرورش شهریاربااشاره به اینکه نباید خیرین را فقط در ساخت مدارس مد نظر قرارداد بلکه باید خیرین مدرسه یار نیز دیده شوند اظهارداشت: در بعضی از مدارس که ازنظر فیزیکی و شاکله مشکلی ندارند نیازمند یاری در بالابردن کیفیت آموزش وپرورش  آینده سازان این مرزوبوم هستیم .

علی ذبیحی با اشاره به این موضوع که آموزش وپرورش به عنوان بخش دولتی نمی تواند پاسخ گوی تمامی نیازهای مدارس باشد افزود:هرزمان که دولت یا بخش دولتی بخواهد تصدی گری کار رابرعهده بگیرد  آن بخش یا کار محکوم به شکست است مگر این که کانون ها یا تشکل ها آن کار را حمایت کنند و به یاری بیایند.

وی با اشاره به نقش بخش غیردولتی در اجرایی کردن کارها اادامه داد:اگر بخش غیر دولتی در حوزه های اجتماعی وارد عمل شوند آن کار تلطیف می شود یا بهتر به نتیجه می رسد .

مدیر آموزش وپرورش شهریارتصریح کرد :براساس قانون اساسی وظیفه و رسالت آموزش وپرورش در دوره آموزش عمومی فراهم کردن آموزش رایگان است و براین اساس دولت مقدمات وبسترهای لازم برای اجرایی شدن رافراهم کرده است .

ذبیحی اذعان داشت :با توجه به گسترش شبکه های مجازی سهم آموزش وپرورش در سالهای اخیر در توسعه فرهنگی و جامعه پذیری کم رنگ شده است .

این مسئول باتاکید براین که اگر نتوانیم پایه ها و بسترهای مناسب در جهت رشد وتعالی شخصیت فرزندان را فراهم کنیم زمینه های آسیب را در جامعه مهیا ساخته ایم اظهارداشت :در دنیای امروز مدرسه به تنهایی نمی تواند نقش کانون هم گرایی و جامعه پذیری را در محیط و بسترمدرسه ایفا کند بلکه نیازمند تمامی اقشار جامعه است  .

گفتنی است :در پایان این همایش دکتر شاهین فرهنگ نکته های روانشناسی در خصوص مدرسه یاری و کمک به همنوعان ارائه کرد .

 

 

 

به اشتراک بگذارید :