2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ ۰۹:۴۷:۱۷
کد مطلب:  tMBEHMQZ
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری :
معلمان هنرمند، سفیران نظام تعلیم و تربیت هستند

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری در بازدید از دبیرخانه سی و چهارمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسرکشور در کانون سمیه گفت: معلمان هنرمند به عنوان سفیران نظام تعلیم و تربیت، باید در نقاط مختلف میهن اسلامی به اشاعه فرهنگ و هنر بپردازند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، بهروز نصیری در حاشیه بازدید ازدبیرخانه سی و چهارمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشوردر کانون سمیه گفت: با توجه به این که  قشرعظیم کودکان و نوجوانان در اختیار حوزه آموزش و پرورش است، پرداختن به رشته های فرهنگی و هنری در شکوفایی استعدادهای نهفته دانش آموزان نقش بی بدیلی دارد .

وی افزود : شایسته است با هدف گذاری و برنامه ریزی دقیق، در راستای  شکوفایی استعدادهای نهفته دانش آموزان باید گام های مهم و اساسی بر داریم .

نصیری با تاکید بر اینکه  برگزاری چنین مسابقاتی در ارتقای سطح هنری همکاران هنرمند، سهم زیادی دارد افزود: بسیار مفتخریم که در دستگاهی خدمت می کنیم که متولی هدایت بهترین سرمایه ملی است.

وی با بیان  اینکه  هر سیستمی محصولاتی دارد که به جامعه عرضه می کند تصریح کرد: در فرایند تولید، بسیار مهم است که ما محصولاتمان را باچه کیفیتی ارائه می دهیم، نظام تعلیم و تربیت و مدرسه از نظر محصول و مشتری از دیگر ارگان ها کاملاً متمایز است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری تصریح کرد: محصول ما دانش آموز و مشتری ما جامعه است و با توجه به اهمیت نیروی انسانی ، ما ثروتمند ترین سازمان را در اختیار داریم و بهترین محصول هم دانش آموختگانی هستند که وارد اجتماع می شوند.

این مقام مسئول در ادامه خاطر نشان کرد: فرهنگ و هنر به عنوان یکی از مقوله های تربیت در هر جامعه ای مطرح است و مسئله  هنر برای اندیشمندان و فرهیختگان از جایگاهی ویژه ، برخوردار است.

نصیری گفت: بسیاری از میراث مفاخر گذشته در قالب " هنر " به نسل ما و عصر ما رسیده و اگر در انتقال این هنر های فاخر و پاک نکوشیم ، آیندگان ما را نخواهند بخشید.

وی افزود:  معلمان هنرمند به عنوان سفیران نظام تعلیم و تربیت باید در نقاط مختلف میهن اسلامی به اشاعه فرهنگ و هنر بپردازند.

گفتنی است، دبیر خانه سی و چهارمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری کشور، ویژه دانش آموزان با حضور تمامی استان ها و از تاریخ  هشتم الی دوازدهم خرداد ماه در محل کانون سمیه آموزش و پرورش ناحیه یک ری  می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :