28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ ۱۳:۵۴:۵۳
کد مطلب:  1325692
مدیرکل آموزش و پرورش استان تهران:
برگزاری اولین انتخابات الکترونیکی شورای دانش آموزی در بیش از 3 هزار و600 آموزشگاه استان

بیست و سومین دوره انتخابات شورای دانش آموزی با هدف بهره مندی از توانمندی و تقویت روحیه خودباوری و مسئولیت پذیری دانش آموزان روز سه شنبه ششم آبان ماه1399 همزمان با سراسر کشور در مدارس شهرستان های تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های تهران ضمن اعلام خبر برگزاری بیست و سومین دوره انتخابات شورای دانش با شعار" شورای دانش آموزی طلایه دار گام دوم انقلاب" در مدارس شهرستان های تهران به صورت الکترونیکی گفت: تلاش همگان جهت رقم خوردن مطلوب اولین تجربه الکترونیکی در بستر شاد را خواهد بود.

وی انتخابات شورای دانش آموزی و انجمن های 18 گانه را دارای جایگاه ویژه ای دانست و افزود: نقش این شورا به عنوان بازوان قدرتمند مدیر و معاونین در اداره بهینه مدارس و جامعه پذیری دانش آموزان بسیار موثر است.

صیدلو آگاهی بخشی به دانش آموزان در استفاده از شیوه های صحیح تبلیغات و انتخاب را یاد آور شد و گفت: ضرورت دارد با تمرین واقعی و صحیح دموکراسی در مدارس، دانش آموزان را برای شرکت در عرصه انتخاب های بزرگ تر و ایفای نقش در اداره کشور آماده کنیم که شورای دانش آموزی و سپس مجلس دانش آموزی بعنوان عصاره این شورا، نقش بسزایی در این امر دارد.

این مقام مسئول با تاکید بر اهداف برگزاری شوراهای دانش آموزی تصریح کرد: تحقق شعار دانش آموز محوری و دانش آموز باوری، تمرین مسئولیت پذیری و مشارکت جویی در مدرسه، تقویت اعتماد به نفس و خودباوری و روحیه انتقاد پذیری، تسهیل در حُسن اجرای برنامه های مدرسه از طریق واگذاری مسئولیت به دانش آموزان، ایجاد زمینه ارتقای سطح علمی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دانش آموزان، کسب مهارت های زندگی، توسعه و تقویت فعالیت های گروهی و تلاش برای غنی سازی اوقات غیررسمی با هدف ایجاد نشاط و انگیزش بیشتر دانش آموزان از جمله اهداف تشکیل شورای دانش آموزی است.

شایان ذکر است بیست و سومین دوره انتخابات شورای دانش آموزان روز سه شنبه ششم آبان 99 با حضور بیش از 700 هزار دانش آموز در 3 هزار و 600 مدرسه شهرستان های استان تهران در بستر شبکه دانش آموزی شاد برگزار شد .

به اشتراک بگذارید :