26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ ۱۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1325514
معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
ضرورت مشارکت جدی خانواده ها در انتخابات انجمن اولیا و مربیان

جلسه انجمن اولیا و مربیان با حضور معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در دفتر این معاونت برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، یوسف بهارلو معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به اینکه در زمینه تولید محتوی برای خانواده ها و اولیای دانش آموزان غفلت کرده ایم اظهار داشت: انجمن اولیا و مربیان باید در این زمینه حرکت جدی تری انجام داده و با توجه به فرهنگ دینی ، ملی ، بومی و منتطقه ای به تولید محتواهای مناسب بپردازد.

وی با تاکید بر اینکه فضای مجازی را نباید به حال خود رها کنیم ، گفت: در شرایط امروز که دانش آموزان بیشتر از گذشته با فضای مجازی در ارتباط هستند باید با ایجاد محتواهای مناسب در فضای مجازی ، دانش آموزان خود را رصد کنیم و نگذاریم اطلاعات از منابع غیر رسمی و یا مراجعی که مورد تایید آموزش و پرورش نیست به دست آنان برسد.

بهارلو در ادامه با اشاره بر ضرورت شفافیت و انضباط مالی در مسائل مربوط به  اداره انجمن اولیا  مربیان ، تصریح کرد: باید اعضای انجمن اولیا و مربیان مدارس را با مسائل روز مالی اشنا نمود و با برگزاری آموزش های تخصصی برای آنان ، سطح آگاهی های آنان را نسبت به حوزه های مختلف بالا برد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه اولیا تکمیل کننده مسائل آموزشی می باشند ، خاطرنشان کرد: نباید این تصور پیش آید که چون مدارس به شکل غیرحضوری است پس نقش اولیا و مربیان کمرنگ شده است بلکه دقیقا برعکس مشارکت جدی والدین دانش آموزان در انتخابات انجمن اولیا و مربیان ضرورت دارد.

به اشتراک بگذارید :