17 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۶ ۰۹:۰۳:۳۱
کد مطلب:  JPwSRKEU
دبير ستاد مركزي بزرگداشت امام خميني «ره»
آموزش وپرورش بايد مروج انديشه ها وآراي حضرت امام خميني «ره» باشد

دبير ستاد مركزي بزرگداشت حضرت امام خميني «ره» با بيان اينكه جامعه ايران در هنگام پيروزي انقلاب اسلامي به شدت نيازمند «صداقت در گفتار و مسئولين» بود، گفت: امام راحل براي مبارزه با استبداد 30 سال تا قبل از پيروزي انقلاب اسلامي مبارزه كرد و آموزش وپرورش بايد مروج انديشه هاي امام در زمينه هاي فرهنگي، اجتماعي و سياسي باشد
 
 
 
 
 

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، ظهر امروز حجت الاسلام محمدعلي انصاري در همايش «رثاي آفتاب» كه با حضور وزير آموزش و پرورش ، معاونين وزير، مديران كل ستادي و كاركنان حوزه ستادي در نمازخانه ساختمان مركزي وزارت آموزش و پرورش ( شهيد رجايي) برگزار شد، اظهاركرد: از اين كه در آستانه بيست وهفتمين سالگرد بزرگداشت حضرت امام خميني «ره» در جمع فرهنگيان هستم خدا را شاكرم.

وي با بيان اينكه سخن از صفات و ويژگي هاي امام «ره» براي من بسيارسخت است، تصريح كرد: به نظر مي آيد اساسي ترين ركن فكري و شخصيتي امام «ره»در پيشبرد نهضت مبارزه با استبداد «اكمال اخلاق» و«صداقت» است و اگر به اين دو ويژگي امام تدبّر كنيم، قطعاً به اعتلاي بشريت مي رسيم.

انصاري ادامه داد: برجسته ترين ويژگي حضرت امام«ره» صداقت در رفتار و گفتار ايشان بود و اين ويژگي بايد در تمام شئون زندگي مسئولان و افراد جامعه ساري و جاري باشد.

دبير ستاد مركزي بزرگداشت امام خميني«ره» ناب ترين صفت انبياء را «صداقت» عنوان كرد و گفت« در قرآن كريم آيات فراواني در مدح «صدق» و«راستي» به عنوان برجسته ترين صفات انساني وجود دارد كه برطبق آيات قرآن،‌جايگاه «صدق» در قيامت مكانت والايي دارد و اين جايگاه پس از انبياء در اختيار «صديقين»، «شهداء» و «صالحين» قرار دارد.

وي ادامه داد: بر مبناي احاديث معتبر اسلامي «راه نجات هر انساني در راستي و يك‌رنگي و صداقت است» و انسان هاي صادق عالي ترين نوع انسان ها هستند و قطعاً پيداكردن مصداق «راستي و يك‌رنگي» در رفتار افراد مختلف بسيار دشوار است.

انصاري خاطرنشان كرد: صداقت اول از خود انسان شكل مي گيرد و امام همواره در موضوعات مختلف مانند پذيرش قطعنامه 598 و برخي مسائل سياسي، بار حقوقي همه اقدامات نظام را برعهده مي گرفت و هيچ واهمه اي از بيان مشكلات و كاستي ها نداشت.

دبير ستاد مركزي بزرگداشت امام خميني«ره» افزود: حضرت امام«ره» با وجود اينكه خود بنيان‌‌گذار نظام جمهوري اسلامي ايران بود خود را ملزم به اجرا و رعايت قانون مي دانست و معتقد بود بايد با مردم صادق باشيم.

انصاري دورويي و عدم صداقت را بزرگترين مشكل جامعه عنوان كرد وافزود: آموزش وپرورش وظيفه دارد انديشه هاي امام«ره» رابه صورت متوازن به مردم نشان دهد كه در چنين شرايطي كار آموزش و پرورش بسيار سخت است.

گفتني است؛ مركز اطلاع رساني و روابط عمومي و مركز بسيج فرهنگيان به مناسبت بيست و هفتمين سالگرد ارتحال حضرت امام خميني «ره» همايش « رثاي آفتاب» را برگزار كردند.

 

به اشتراک بگذارید :