28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ ۰۸:۰۷:۳۷
کد مطلب:  1324620
پیام وزیر آموزش‌وپرورش به مناسبت بیست‌وسومین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در مدارس سراسر کشور

وزیر آموزش‌وپرورش با صدور پیامی به مناسبت بیست‌وسومین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در مدارس سراسر کشور؛ مسئولان آموزش‌وپرورش، مدیران و اولیای را ملزم به شنیدن  صدای دانش آموزان  به‌عنوان مدیران آینده کشور دانست.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، متن پیام محسن حاجی میرزایی به شرح زیر است:

 

به نام خداوند لوح و قلم               حقیقت‌نگار وجود و عدم

 

انسجام‌بخشی، جامعه‌پذیری، سازگاری و همگرایی ملی، مهارت‌آموزی، پرورش فضایل اخلاقی، ایجاد روحیه نظم‌پذیری و قانون پذیری و آموزش تعامل صحیح با افراد و ایجاد روحیه مشارکت‌جویی و نشاط اجتماعی در دانش‌آموزان از مهم‌ترین کارکردهای شورای دانش‌آموزی در مدارس است. شوراهای دانش‌آموزی از ارکان تأثیرگذار مدرسه است و به‌منظور رشد همه‌جانبه مهارت‌های فردی و اجتماعی دانش‌آموزان عزیز فعالیت می‌نماید.

 

در شرایط حاضر بیست‌وسومین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در سال تحصیلی جاری به دلیل شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس از طریق فضای مجازی و شبکه آموزشی دانش‌آموزان (شاد) برگزار می‌شود.

 

دانش‌آموزان پویا، بالنده و فهیم کشور عزیزمان امسال با حضور در شوراهای دانش‌آموزی، رعایت و احترام به قانون مدنی و اجتماعی را لازمه بهروزی خود، خانواده و جامعه می‌دانند و ما مسئولان آموزش‌وپرورش، مدیران و اولیای گرامی، خود را ملزم می‌دانیم صدای شما عزیزان و مدیران آینده کشور را بشنویم و دانش‌آموز محوری، دانش‌آموز یاوری و دانش‌آموز باوری را در تمامی برنامه‌ها و سیاست‌های آموزش‌وپرورش لحاظ کنیم.

 

 از شما عزیزان می‌خواهم همچون سال‌های گذشته بانشاط و احساس مسئولیت در این دوره از انتخابات که به شکلی متفاوت نسبت به سال‌های گذشته برگزار می‌شود، شرکت کنید و در امور آموزشی و تربیتی مدرسه یاری گر باشید، زیرا آموزش‌وپرورش بدون مشارکت و اراده شما آینده‌سازان توفیق چندانی نخواهد داشت.

 

امیدوارم با تقویت ایمان و بصیرت دینی و باور به ارزش‌های اساسی انقلاب و نظام تعلیم و تربیت در این مسیر تلاش کنید و به وفاداری و حمایت آگاهانه از این ارزش‌ها پایبند باشید و با بهره‌گیری هدفمند، دقیق و کارآمد از این ظرفیت ایجاد شده خود را برای قبول مسئولیت‌های بزرگ‌تر آماده کنید.

 

از همکاران عزیز در مدرسه به‌ویژه مدیران پرتلاش واحدهای آموزشی و اولیای محترم درخواست می‌کنم شوراهای دانش‌آموزی را بیش‌ازپیش باور کنند و ضمن حمایت از این ظرفیت کم‌نظیر تربیتی، زمینه فعالیت‌های تربیتی اثربخش را در عرصه‌های مختلف فراهم آورند و در جلب اعتماد و باور آینده‌سازان کشور اسلامی کوشش کنند.

به اشتراک بگذارید :