22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۳ ۱۳:۴۲:۵۹
کد مطلب:  3BUdCzeC
معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس خبرداد :
معرفی سه شهرستان برتر در حوزه سواد آموزی استان

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس گفت : در سال 94 سه شهرستان مرودشت، داراب واستهبان توانستند براساس شاخص های ارزیابی سازمان سواد آموزی کشور، به ترتیب رتبه های اول تا سوم را در فعالیت های سواد آموزی استان از آن خود کنند

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش فارس، عیسی ملک پور در آيين تقدير از فعالين حوزه سوادآموزي آموزش و پرورش فارس گفت: سواد آموزی فعالیت های خود را در سراسر ایران اسلامی با مشارکت جویی و بهره گیری از  حمایت نماینده عالی دولت پیش می برد.

وی افزود : در مرکز استان ، استاندار و  در شهرستان ها و مناطق  نیز فرماندار و بخشدار  هستند که به عنوان رئیس شورای پشتیبانی  سواد آموزی،  فعالیت های موثر سواد آموزی را ساماندهی می کنند.

ملک پور گفت :پی گیری امور سواد آموزی از جمله مواردی است که  توسط وزیر کشور به استانداران ، فرماندارن و بخشداران به عنوان نماینده عالی وزارت   تکلیف شده  است.

معاون سواد آموزی فارس با تاکید بر لزوم بهره گیری  مناسب از این حمایت ها   گفت : اینگونه سواد آموزی می تواند  از حاشیه به متن تبدیل شود .

ملک پور  ضمن ارائه گزارشی از عملکرد یکساله سواد آموزی فارس  گفت: شورای پشتیبانی سواد آموزی فارس به ریاست استاندار ،تا کنون با تشکیل 7 جلسه  ، از فعال ترین شورا های کشور بوده است.

وی با بیان اینکه، اطلاعات ما در مورد بیسوادان شناسایی شده مربوط به سنوات قبل می باشد  گفت: با جذب 50 درصد افراد معرفی شده به عنوان بی سواد در استان ، فارس رتبه اول  کشور  را  در زمینه جذب بی سوادان به دست آورده است .

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش  فارس با بیان اینکه " همه مناطق و شهرستان ها ی فارس موفق به جذب 100 درصدی سهمیه خود شده اند "افزود : شهرستان  مرودشت در این زمینه ، با جذب 2114 نفر، در سطح استان  رتبه نخست را دارد.

وی همچنین  گفت : فارس در جذب اولیای بی سواد  نیز رتبه  اول کشور است ، اما هنوز 34 درصد  از اولیای بی سواد  جذب نشده اند .

ملک پور ضمن تاکید بر نگهداشت افراد جذب شده در چرخه سواد آموزی گفت: در زمینه  شرکت  بی سوادان جذب شده در آزمون سواد آموزی  ، نی ریز و خنج با  100 درصد مشارکت جذب شده های 93 در آموزن سواد آموزی ، رتبه اول را در بین شهرستان ها و مناطق فارس به دست آورده اند.

وی گفت: در زمینه درصد قبولی شرکت کنندگان در آزمون نیز لامرد مقام اول استان را دارد و استان فارس نیز در مجموع به میانگین  62 درصد  قبولی  سواد آموزان شرکت کننده در آزمون دست یافته .

معاون سواد آموزی فارس با اشاره به تفاهم نامه سواد آموزی فارس  با نماینده دفتر همکاری های حوزه علمیه  و آموزش و پرورش در این اداره کل افزود : این تفاهم نامه بر حمایت از قرآن آموزی و  آموزش روش  تدریس قرآن به آموزش دهندگان سواد آموزی تاکید دارد.

ملک پور  با بیان اینکه " تا کنون بالغ بر 700 میلیون تومان به عنوان حق الزحمه به آموزش دهندگان استان پرداخت شده افزود : مشارکت جویی سواد آموزی  یک اشتغال زایی است و راهی برای کسب درآمد  توسط افراد مختلف در عرصه سواد آموزی است.

وی با تاکید بر اینکه " توفیق حاصل شده نتیجه همدلی در آموزش و پرورش فارس است "افزود : معاونت سواد آموزی فارس  بر اساس سیاست های سازمان سواد آموزی در سال 95 ، که مبتنی بر برنامه محوری ، مشارکت جویی ،  توانمند سازی  و ... می باشد ، برنامه عملیاتی تهیه کرده که در اختیار شورای پشتیبانی سواد آموزی سراسر استان قرار داده می شود.

به اشتراک بگذارید :