22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۳ ۱۳:۴۱:۵۷
کد مطلب:  0b2MsIRT
مدير كل آموزش و پرورش فارس خواستار شد:
مردم ،کودکان بازمانده از تحصیل را به آموزش وپرورش معرفی کنند

مديركل آموزش و پرورش فارس گفت: بايد كمك كنيم تا دانش آموزان بازمانده از تحصيل نداشته باشيم چرا كه جبران عقب ماندگي آنان بسيار سخت و پرهزينه خواهد بود و اين يعني كاهش آسيب هاي اجتماعي كه دغدغه هاي بسياري از خانواده هاست .

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش فارس، حميد رضا آذري در آيين تقدير از فعالين حوزه سوادآموزي آموزش و پرورش فارس گفت: فردي كه سواد ندارد نمي تواند به خوبي با ديگران ارتباط  برقرار كند لذا  سواد اساسي ترين عامل تحرك اجتماعي محسوب مي گردد.

آذری گفت: از اينكه امسال هم استان فارس در فعاليت هاي سواد آموزي خوش درخشيده و وضعيت خوبي را در بين استانهاي كشور داشته است بسيار خرسندم و از همه دست اندر كاران اين حوزه سپاسگزارم .

وي با اشاره به اينكه مباحث حوزه سواد آموزي در آموزش و پرورش استان فارس يكي از مباحث اساسي و در متن فعاليت ها قرار دارد گفت: در اداره كل آموزش و پرورش همه دواير و ادارات به منظور دست يابي به اهداف حوزه سواد آموزي و ريشه كني بي سوادي همدل و همراه هستند و همكاري هاي خوبي دارند.

آذري با اشاره به فرمان تاريخي حضرت امام خميني (ره) مبني بر تشكيل نهضت سواد آموزي گفت: حضرت امام خميني ( ره) ميراث گران بهايي را براي ما به يادگار گذارده اند لذا همه ما مديون ايشان بوده و وظيفه داريم راه و انديشه او را با قوت ادامه دهيم .

وي يادآور شد: شكي نيست كه سواد و دانش رمز بقاء و موفقيت و توسعه هر كشور است و اولين شاخصه براي معرفي كشورهاي توسعه يافته ميزان سوادي است كه به توليد علم و ثروت در آن كشور كمك مي كند.

آذري افزود: بايد قبول كنيم كه در توليد ناخالص و ثروت ملي سواد حرف اول را مي زند چرا كه براي تحقق برنامه هاي اقتصادي ، فرهنگي و اجتماعي اگر مخاطبان باسوادي داشته باشيم به بهترين وجه پيام ما را دريافت مي نمايند .

مدير كل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان ساخت : فردي كه سواد ندرد نمي تواند به خوبي با ديگران ارتباط  برقرار كند لذا  سواد اساسي ترين عامل تحرك اجتماعي محسوب مي گردد.گفت: بدون سواد تحرك امكان ندارد و فعاليت مثمر ثمري وجود نخواهد داشت لذا هرچه ما در اين راه هزينه كنيم ارزشمند است و مسئولين ما هم به اين امر واقف هستند و به دليل اعتقاد خود اعتبار بيشتري براي آن تعيين نموده اند.

وي افزود بايد كمك كنيم تا دانش آموزان بازمانده از تحصيل نداشته باشيم چرا كه جبران عقب ماندگي آنان بسيار سخت و پرهزينه خواهد بود و اين يعني كاهش آسيب هاي اجتماعي كه دغدغه هاي بسياري  از خانواده هاست .

آذري همچنين  با اشاره به نقش رسانه ها خصوصا رسانه ملي در اين خصوص گفت: رسانه ها علي الخصوص صدا و سيما بايد در اين زمينه فرهنگ سازي نموده و كمك كنند كه پوشش تحصيلي در سطح ابتدايي را به صد درصد برسانيم و با دو سه سال فعاليت مطمئن خواهيم شد كه ميزان بي سوادي به صفر رسيده است.

وي با تاكيد بر نقش انگيزه برا موفقيت هر فرد گفت: انگيزه براي هر كاري شرط لازم است لذا بايد نگاه كنيم و ببينيم كه برون داد ما چيست و چقدر از كارمان راضي هستيم .

گفتني است در بخشي از اين آيين با اهداء هدايا و لوح يادبود از ادارات برتر در حوزه فعاليت هاي سواد آموزي استان تقدير شد.

به اشتراک بگذارید :