11 ربیع‌الثانی 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ ۱۴:۲۴:۰۰
کد مطلب:  1320586
مراسم افتتاحیه استانی طرح کوچ در شهرستان مینودشت برگزار شد

با حضور معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش وپرورش گلستان، مراسم افتتاحیه استانی طرح کوچ در شهرستان مینودشت برگزار شد.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش و پرورش گلستان به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان مینودشت ، روز چهارشنبه 30 مهر 99 ، مراسم افتتاحیه طرح کوچ (کنترل وزن و چاقی دانش آموزان) با حضور رضا طبرسا معاون تربیت بدنی و سلامت ، صادق قوانلو رئیس اداره تربیت بدنی، چهارنایی رئیس اداره سلامت  آموزش و پرورش گلستان و امیر کوهی مدیر آموزش و پرورش شهرستان مینودشت در سالن اجتماعات اردوگاه شهید فهمیده شهرستان مینودشت برگزار شد .

 معاون تربیت بدنی وسلامت اداره کل آموزش و پرورش گلستان گفت : سنجش شرایط جسمانی دانش آموزان در همه دوره‌های تحصیلی و براساس شیوه نامه‌های ابلاغی از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش برگزار خواهد شد.

طبرسا افزود : طرح کشوری کوچ (کنترل وزن و چاقی) از طرح های حوزه تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش می باشد که اجرای آن با هدف ارتقای سطح آگاهی دانش‌آموزان و خانواده‌ها در پیشگیری و کنترل اضافه وزن و چاقیِ دانش‌آموزان است.

وی اظهار داشت: امروز نیاز به اجرای چنین طرح‌هایی بیش از گذشته احساس می‌شود زیرا بی تحرکی باعث چاقی بسیاری از دانش آموزان  شده است.

وی همچنین بیان داشت:  ادامه ی طرح غربالگری اولیه قد و وزن دانش آموزان را تا ۳۰ آبان ماه اعلام کرد که در این طرح تمامی دانش آموزان و والدین با موضوع تغییر الگوی تغذیه و سبک زندگی سالم  آشنا می‌شوند؛ پس از انجام تمرین های ورزشی و توصیه‌های تغذیه‌ای، غربالگری مرحله دوم در اسفند ماه آغاز و در پایان اردیبهشت، اختتامیه طرح برگزار می‌شود.

 در ادامه مراسم امیر کوهی مدیر آموزش و پرورش شهرستان مینودشت  گفت :  طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان  در سال تحصیلی جدید با رویکرد ترویج سبک زندگی فعال و سالم در راستای تامین سلامت عمومی امروز و آینده جامعه است که هدف ازاجرای این طرح، تبدیل کم تحرکی به زندگی فعال و پر تحرک، تبدیل عادات غذایی نامناسب به عادات غذایی مناسب، تغییر سبک زندگی ناسالم به سبک زندگی سالم می باشد.

شایان ذکر است که در انتهای برنامه از کتابچه راهنمای بسته تحولی کنترل وزن و چاقی دانش آموزان ( کوچ ) و همچنین از طرح بنر فرهنگ سازی استفاده از ماسک که به همت پژوهش سرای دانش آموزی ابوعلی سینای شهرستان مینودشت تهیه شده بود،رونمایی شد .

 

 

به اشتراک بگذارید :