21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ ۰۸:۳۵:۰۸
کد مطلب:  1319712
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان:
حدود 12000 اثر تاکنون به دبیرخانه کشوری جشنواره فرهنگی-هنری"علمدار" ارسال شده است

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان در نشست مدیرکل و اعضای شورای معاونان با مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان که به صورت مجازی برگزار شد، گفت: حدود 12000 اثر تاکنون به دبیرخانه کشوری جشنواره فرهنگی-هنری"علمدار" ارسال شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، صدیقه مرادی در تکمیل این خبر گفت: اولین جشنواره فرهنگی هنری "علمدار" یادواره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به میزبانی معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان برگزار می شود، که تا امروز حدود 12000 اثر در رشته های شعر، داستان کوتاه، مقاله، بیان خاطره، خوشنویسی، نقاشی و ... از سوی فرهنگیان و دانش آموزان کشور به دبیرخانه مرکزی جشنواره ارسال شده که البته تعداد آثار ارسالی دو برابر این تعداد است اما با توجه به این که در محورهای تعیین شده نبوده اند برای داوری پذیرفته نشده اند.

وی افزود: فرهنگیان و دانش آموزانی که تمایل به شرکت در اولین جشنواره فرهنگی-هنری "علمدار" را دارند، تا 10 آذر 99 می توانند آثارشان را به کانال جشنواره، در شبکه شاد به نشانی @Alamdar99 ارسال کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کرمان همچنین بر هدایت تحصیلی مناسب ویژه دانش آموزان پایه نهم متوسطه اول تاکید کرد و گفت: مشاوره های تلفنی از طریق "صدای مشاور" در تقویت روحیه دانش آموزان و کمک به حل مشکلات روحی و عاطفی خانواده ها و کاهش آسیب های اجتماعی بسیار موثر بوده اند.

مرادی از شکل گیری "باشگاه هنرهای نمایشی کشور" در استان کرمان هم خبر داد و ابراز امیدواری کرد این باشگاه با حضور حداکثری فرزندان هنرمند این سرزمین، پرتوان و باقدرت کار خود را پیش برد و زمینه رقابت سالم این عزیزان فراهم شود.

وی گفت: در 60 درصد مدارس استان باید طرح"یاریگران زندگی" اجرا شود و بر برگزاری یادواره های شهدا، پیش اجلاسیه های نماز با راهبرد"مسجد، منزل، مدرسه" و فراخوان "پرسش مهر" تاکید می شود.

مرادی با بیان این که با توجه به روزگار کرونایی فعالیت های پرورشی افت نکرده است، اظهار داشت: امسال برنامه "مصباح الهدی" با محوریت شخصیت و کرامات حضرت امام سجاد(ع) برگزار می شود و 6000 دانش آموز پایه اول ابتدایی هم طی برنامه ها و جشن های مجازی قرآن آموزی، کتاب های قرآن خود را دریافت کرده اند.

به اشتراک بگذارید :