22 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۳ ۱۰:۱۸:۰۶
کد مطلب:  lR8P9Fbe
مدیر کل آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
انتظار امام این بود که راه و اندیشه او را ادامه دهیم/ بهره گیری از بهترین امکانات آموزش و پرورش حق همه مردم است

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: انتظار امام این بود که راه و اندیشه او را ادامه دهیم و وصیت نامه ایشان بهترین مستندی است که برای ما به یادگار مانده تا در زندگی و جامعه از آن بهره بگیریم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، حمید رضا آذری در مراسم  بزرگداشت سالروز رحلت امام  خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد ،که در نماز خانه اداره کل و در جمع کارکنان اداره کل و نواحی چهارگانه شیراز برگزار شد گفت: آنچه در این کشور اتفاق افتاد ، مرهون امام راحل هستیم .

وی با گرامیداشت یاد امام راحل گفت: امام به دنبال حیات طیبه و احیای اسلام در کشور بود و نشان داد که اسلام می تواند برای تمامی جوامع بشری الگو باشد .

آذری گفت: امام با انقلاب خود جهان را تحت تاثیر قرار داد  و با حضورش،  نعمت و برکت سراسر ایران اسلامی را  فرا گرفت.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس  با تاکید بر اینکه "از نشانه های دوست داشتن ، علاوه بر محبت ، پی روی از راه و اندیشه  محبوب است"  افزود : انتظار امام این بود که راه و اندیشه او را ادامه دهیم و  وصیت نامه ایشان بهترین مستندی است که برای ما به یادگار مانده  تا  در زندگی و جامعه از آن بهره بگیریم.

آذری با اشاره به  برخی از تصمیم گیری های مهم  امام ، همانند  پذیرش قطعنامه، افزود :امام خمینی (ره) جز خواست خدا و  منافع جامعه ، به چیز دیگری نمی اندیشید.

وی افزود : امام در سخنان خود و وصیت نامه به وحدت تاکید کرده اند و هر کسی که به ایشان علاقمند است  باید راه و اندیشه او را ادامه دهد و به وحدت ، شکوفایی انقلاب و منافع مردم توجه داشته باشد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس، در ادامه سخنان خود ، ماه مبارک رمضان  را فرصت مناسبی برای خود سازی  دانست و گفت: باید از این فرصت استفاده کرد تا با تعمق در خود، بدانیم  رفتار و گفتارمان  تا چه اندازه به  تعالیم دینی نزدیک است .

وی با تاکید بر لزوم  تلاش مستمر برای دستیابی به اهداف خود  گفت: همه بزرگان دین اسلام  بر این مهم  تاکید دارند که نظام جهان بر اساس  علت و معلوم است و  این از  اساس تعالیم دینی است،  بنا بر این باید با اقدام مناسب و استقامت  در انتظار نتیجه مطلوب در سایه لطف الهی باشیم.

آذری با اشاره نزدیک شدن به زمان  ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی جدید، خطاب به  حاضرین جلسه  گفت : حق مردم این است که  از بهترین امکانات موجود ،برای تعلیم و تربیت فرزندانشان استفاده کنند ، بنا بر این باید با برنامه ریزی ،بهترین عملکرد را در راستای توجه به نیاز مردم  داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :