14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۳ ۱۰:۰۸:۵۰
کد مطلب:  y20sRUuk
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
امام خمینی (ره) یک هدیه الهی بود

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: امام خمینی (ره) یک هدیه الهی برای مردم بود که خداوند فرستاد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ سید علی قاسمی در مراسم یادبود ارتحال حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به حدیث امام علی (ع) که فرمودند «قلب مردم گنجینه اسرار و محبت حاکمان است»، تصریح کرد: هر چه حاکمان در قلب مردم ریختند برداشت می کنند. اگر بخواهیم جایگاه و شخصیت امام خمینی (ره) را بررسی کنیم باید به این بپردازیم که چه ارتباط قلبی و پیوندی میان امام (ره) و مردم وجود داشت. برای این باید گریزی تاریخی به سال ها قبل بزنیم. در سال های قبل از انقلاب ارتباطات به وسعت امروز نبود و فضای اجتماعی و سیاسی نیز بسیار بسته بود. در آن فضای بسته چه چیز باعث شد که مردم به ندای امام در راه تحقق انقلاب اسلامی پاسخ دهند؟  

این مقام مسئول با بیان اینکه اولین کسی که کلمه «امام« را به کار برد آقای روحانی رییس جمهور محترم کشورمان بود، افزود: چه انگیزه ای باعث شد کسی که حکومت او را از کشور بیرون راند تا این حد در قلب مردم رسوخ کند؟ چه چیز باعث شد که چنین نهضت فراگیری ایجاد شود؟ در حقیقت به لحاظ روحی جامعه پیوندی را با امام (ره) احساس می کرد که می دید دغدغه های جامعه از طرف امام بازگو می شود.

وی با اشاره به سخن مشهور مقام معظم رهبری که فرمودند «این انقلاب بی نام خمینی در هیچ جای دنیا شناخته شده نیست»، خاطرنشان ساخت: امام (ره) برای انقلاب به مثابه پیامبر (ص) برای اسلام است. اگر امام خمینی نبود انقلاب اسلامی شکل نمی گرفت. همچنان که شکل گیری اسلام به پیامبر بستگی دارد، امام خمینی نیز بر انقلاب و جمهوری اسلامی حق حیات دارد. امام یک هدیه الهی برای مردم بود که خداوند فرستاد و نباید این هدیه به عمر مادی ایشان ختم شود. این بستگی به ما دارد که از این دریا چطور استفاده کنیم. در واقع انقلاب اسلامی باید تمام برنامه هایش را با راه امام (ره) تنظیم کند.    

 

به اشتراک بگذارید :