15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۳ ۰۹:۲۹:۲۸
کد مطلب:  AQdZo1SL
رئیس اداره امور مشارکت های مردمی و مراکز غیردولتی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در گردهمایی موسسان مراکز آموزشی غیردولتی زبان های خارجه استان:
دائمی شدن قانون مدارس غیردولتی برای همیشه پس از 17 سال

گردهمایی موسسان مراکز آموزشی غیردولتی زبان های خارجه استان اصفهان با حضور معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، رئیس اداره مشارکت های مردمی اداره کل، کارشناسان مسئول اداره کل، جمعی مدیران آموزشگاه های زبان خارجی در اردوگاه کشوری شهید بهشتی برگزار شد.

 

 

در این مراسم، رئیس اداره امور مشارکت های مردمی و مراکز غیردولتی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در 28 اردیبهشت ماه سال جاری پس از 17 سال قانون مدارس غیردولتی برای همیشه دائمی شد. 

سخایی اظهار کرد: هر ساله قانون مدارس غیردولتی می بایستی در 9 مردادماه تمدید می شد اما خوشبختانه این قانون به قانون دائمی تبدیل شد.

وی افزود: در بند اول این قانون پیرامون استقرار فضا اشاره شده است که براساس آن، موسسان می توانند از اماکن مسکونی برای تغییر کاربری به اماکن آموزشی و مراکز غیردولتی استفاده کنند.

سخایی ادامه داد: در بند دیگر این قانون نیز آمده است که مراکز و مدارس غیردولتی مانند مدارس دولتی از عوارض و مالیات ها معاف شوند که این موضوع، نوید خوبی برای موسسان خواهد بود.

رئیس اداره امور مشارکت های مردمی و مراکز غیردولتی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان بیان کرد: میزان 5 درصدی که موسسان این مراکز به آموزش و پرورش استان واریز می کنند نیز در جهت آموزش، برگزاری همایش ها و دعوت های خاص و نظارت بر آموزشگاه ها هزینه می شود.

وی با بیان اینکه شورای موسسان افکار خوبی را پرورش می دهند و با وجود آنها آینده خوبی رغم خواهند خورد، گفت: امروز زبان خارجی از جایگاه ویژه ای برخوردار است چرا که موسسان با وجود نبود دانش آموز و مشکلات پیش رو باز در حال اداره کردن آموزشگاه های خود هستند.

سخایی عنوان کرد: وقتی در فرمایشات مقام معظم رهبری می بینیم که بحث زبان های خارجی را مطرح می کنند، به معنای محدود کردن زبان نیست بلکه به این معنا است که رهبر انقلاب، تاریخچه گذشته کشور ما را بررسی کرده اند.

وی ادامه داد: در فروردین ماه اقدام به طراحی سامانه ای کردیم که بخشنامه های آن نیز برای آمورشگاه ها ارسال شد به طوری که این سامانه ارتباط ما را با مدیران و موسسان آموزشگاه های زبان نزدیک تر می کند.

رئیس اداره امور مشارکت های مردمی و مراکز غیردولتی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: در این سامانه، ارتباط دوطرفه ای میان اداره آموزش و پرورش ناحیه و منطقه، اداره کل آموزش و پرورش و همچین موسسان و مدیران بوجود می آید و تا چند روز آینده نیز بخشنامه ای برای مراکز مذکور ارسال خواهد شد که امکاناتی را در اختیار آنها قرار می دهد.

سخایی در ادامه اظهاراتش با اشاره به اینکه کانون های زبان به چه صورتی مورد حمایت آموزش و پرورش قرار گرفته اند، گفت: این موضوع، دغدغه هر هفته شورای موسسان است که به آن نیز رسیدگی می شود.

وی تصریح کرد: از آنجایی که این مصوبه در شورای عالی به تصویب رسیده است، حذف این مراکز به راحتی امکانپذیر نخواهد بود و هم اکنون مسئولان وزارتخانه در حال تلاش هستند که برابری را میان آموزشگاه های مدارس غیردولتی و کانون های زبان ایجاد کنند و در این راستا موسسان آموزشگاه های زبان خارجی باید برند موسسه خود رابیش از گذشته بالاتر ببرند.

وی تاکید کرد: در طول دو سال گذشته، مجوز فعالیت برای کانون زبان در استان اصفهان داده نمی شود و در حال حاضر نیز شاهد فعالیت کمرنگ کانون های زبان در شهر اصفهان هستیم.

به اشتراک بگذارید :