17 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ ۱۴:۰۴:۳۹
کد مطلب:  1319064
برگزاری مراسم نمادین هفته پیوند اولیا و مربیان در شبکه دانش آموزی شاد

مراسم نمادین هفته پیوند اولیا و مربیان در شبکه دانش آموزی شاد برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، صبح امروز چهارشنبه 30 مهرماه 1399 مراسم نمادین گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان به صورت مجازی و در سامانه دانش آموزی شاد با حضور احسان گوهری راد مدیر کل آموزش و پرورش گلستان، ابراهیم حاجیلری معاون آموزش متوسطه، مسعود بیدلی نامنی رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان ،مدیران و معاونین آموزشی و پرورشی شهرستان ها، کارشناسان انجمن اولیا و مربیان، مدیران مدارس و روسای انجمن هر مدرسه برگزار گردید.

احسان گوهری راد مدیرکل آموزش و پرورش گلستان، ضمن تبریک این هفته بیان داشت؛ انجمن اولیا ومربیان به منظور تقویت همکاری و مشارکت اولیای دانش‌آموزان برای کمک به ارتقای کیفیت فعالیت‌های آموزش و پرورش و گسترش ارتباط خانه و مدرسه، ایفای نقش می‌کند.

وی نقش انجمن اولیا و مربیان را مهم ارزیابی و تصریح کرد: حضور پر رنگ والدین در کنار آموزش و پرورش ضمن آن‌ که باعث رشد چشمگیر در فعالیت‌های مدرسه خواهد شد، انجام برنامه‌های مدرسه را نیز تضمین می‌کند.

مدیر کل آموزش و پرورش گلستان تصریح کرد: مشارکت اولیا، همدلی و همراهی آنان با مدرسه باعث پیشرفت تربیتی و تحصیلی دانش‌آموزان خواهد شد و این مهم در نهایت، پیشرفت علمی کشور را به دنبال خواهد داشت.

 این مقام مسئول با تاکید به نقش و اهمیت انجمن اولیا و مربیان در روند تحصیلی دانش‌آموزان، بیان کرد: انجمن اولیا و مربیان یکی از نهادهای مهم در آموزش و پرورش است که در کنار کادر مدرسه می‌تواند راهگشای بسیاری از معضلات آموزشی و پرورشی مدرسه باشد.

در ادامه ابراهیم حاجیلری معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش گلستان، با تاکید بر این‌که رابطه خانه و مدرسه تعاملی دوطرفه است بنابراین هر دو نهاد باید به نقش خود عمل کنند تا تعلیم و تربیت ثمربخش شود.

وی با تاکید بر این‌که انجمن اولیا و مربیان مظهر همکاری خانه و مدرسه در امر تعلیم و تربیت دانش آموزان است، ادامه داد:

وی ادامه داد: در شرایط فعلی و به دلیل آموزش های مجازی نیاز هست تا اولیا بیشتر در کنار معلمان باشند و آموزش های مجازی را فرا گیرند. در شرایط کنونی و به دلیل شیوع بیماری کرونا، آنها نقش بیشتری در جهت پیشبرد امور آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان دارند افزود: اعضای انجمن اولیا و مربیان در اداره بهتر امور یار و یاور صمیمی مسئولان مدرسه محسوب می‌شود.

در پایان مسعود بیدلی نامنی رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان گزارشی از فعالیت های این حوزه در سال تحصیلی گذشته ارائه نمودند.

 

به اشتراک بگذارید :