21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ ۱۳:۳۹:۲۷
کد مطلب:  1318936
رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
برگزاری مراسم نمادین گرامیداشت هفته پیوند اولیا ومربیان به صورت ویدئو کنفرانس

رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش استان از برگزاری مراسم نمادین گرامیداشت هفته پیوند اولیا ومربیان به صورت ویدئو کنفرانس خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، مراسم نمادین گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان غیر حضوری کارشناسان انجمن اولیا و مربیان، نمایندگان اولیا، و مدرسان آموزش خانواده تمامی شهرستان ها ، نواحی و مناطق استان با حضور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

جهانگیر صفری معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش استان ضمن تبریک هفته پیوند اولیا گفت: هر اندازه مشارکت اولیا در امور مدرسه بیشتر شود موفقیت دانش‌آموزان آن مدرسه نیز افزایش می‌یابد.

وی افزود: امروز در این شرایط آموزش و پرورش نیاز به یک شریک استراتژیک دارد و آن کسی نیست جز اولیای دانش‌آموزان که در منزل بر تعلیم و تربیت و بررسی تکالیف فرزندان خود نقش فعال ایفا می‌کنند.

در ادامه فرهاد محمدی رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان با بیان اینکه ما در سنوات گذشته در این ایام همایش‌ و جلسات متنوعی با حضور نمایندگان اولیا در سطح استان داشتیم ولی امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی جلسات حضوری را برگزار نکردیم لذا تلاش ما این است که به صورت غیر حضوری با خانواده‌ها ارتباط و تعامل بیشتری داشته باشیم .          

محمدی عنوان کرد: محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا بیش‌ازپیش جایگاه و نقش خانواده را در نظام تعلیم و تربیت رسمی آشکار ساخت و نشان داد که تعامل خانه و مدرسه نه یک انتخاب، بلکه ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است و هفته بزرگداشت پیوند اولیا و مربیان فرصت مناسبی است تا اهمیت ارتباط خانه و مدرسه را بازگو و تبیین نماییم.

محمدی با اشاره به بسته‌های اجرایی تحول آفرین به ویژه طرح مدرسه کانون تربیتی محله که با هدف کاهش فاصله بین جامعه و مدرسه و ارتباط یادگیری‌های مدرسه و زندگی اجتماعی و تبدیل مدرسه به کانون پیشرفت محله که امسال در 10 درصد مدارس تشکیل شد، اظهار داشت: این موضوع باید در جمع مدیران مدارس و اولیا دانش اموزان به خوبی تشریح و اجرایی گردد.

گفتنی است، در این مراسم کارشناسان انجمن اولیا و مربیان، نمایندگان اولیای دانش‌آموزان و نماندیندگان مدرسان آموزش خانواده پیشنهادات و دیدگاه‌های خود را در خصوص مسائل آموزش و پرورش از طریق ویدئو کنفرانس ارائه نمودند. و هم چنین از چند نفر از رؤسای انجمن های برتر کشوری تقدیر به عمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :