17 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ ۱۳:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1318858
مدیرکل آموزش وپرورش استان قزوین:
تشکیل بسیج اقدامی هوشمندانه توسط امام خمینی(ره)/ بسیج امروز یک تفکر جهادی و اثر گذار در جامعه است

گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی ؛دکتر حسنعلی اصغری در جلسه کمیته برنامه ریزی بسیج دانش آموزی استان با بیان اینکه تقویت تفکر جهادی در بین دانش آموزان باید به عنوان یک گفتمان اثربخش تبدیل شود گفت :مصون سازی دانش آموزان از شبیخون فرهنگی با تفکر بسیجی و اقدامات جهادی امکان پذیر است تا اینکه همگان به نقش و وظایف خود در قبال انقلاب و شهدا به خوبی عمل کنیم .

حسنعلی اصغری در این جلسه گفت: تمامی تصمیمات حضرت امام(ره) هوشمندانه و بر اساس آینده‌نگری بود که تشکیل بسیج از آن جمله است، نقش و جایگاه خدمات رسانی نهاد بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه‌ها مختلف بر اساس نیاز جامعه بوده که همیشه در میدان ها و ماموریت های خود خوش درخشیده است.

وی ضرورت تبیین و بیان علل استکبار ستیزی به عنوان بارزترین ویژگی انقلاب اسلامی ایران و دلایل آن برای دانش آموزان را مهم دانسته و افزود:باید گذشته استکبار ستیزی و عوامل آن برای نسل نوجوان امروز عنوان و نهادینه گردد.

این مقام مسوول افزود: تبیین کارآمدی‌های نظام انقلاب اسلامی با توجه به تمامی تحریم های مختلف به نسل نوجوان و جوان آینده ساز میهن اسلامی از دیگر وظایف سازمان بسیج دانش آموزی است.

مدیرکل آموزش وپرورش با یادآوری مجاهدت‌ها و ایثار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تاکید کرد:شهید سلیمانی متعلق به یک جغرافیا و کشور نیست، بلکه ایشان متعلق به تمامی ملت آزادی خواه جهان است.

اصغری با تاکید بر الگو سازی تمام جنبه‌های زندگی سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی به عنوان سرلوحه زندگی دانش آموزان گفت: حاج قاسم سلیمانی باید به عنوان یک اسطوره، نماد ظلم ستیزی ،ولایت پذیری و اسوه صبر و مقاومت سرمشق دانش آموزان و نسل آینده ساز قرارگیرد.

ایشان با بیان اینکه موضوع مخاطب‌شناسی ، نیازسنجی و سازماندهی در فعالیت های پرورشی و فرهنگی  آموزش و پرورش مهم است ، گفت: به دلیل اهمیت ویژه درموضوعات و فعالیت‌های حوزه پرورشی و فرهنگی می توانیم با شناسایی و رشد استعدادهای دانش آموزان درجه اثرگذاری و قدرت پیش‌برندگی فعالیت های پرورشی را ارتقاء دهیم.

در ابتدای این جلسه سرهنگ محمد سرباز علوی رئیس سازمان بسیج دانش آموزی استان ضمن تبیین برنامه های هفته بسیج دانش آموزی، گفت: برنامه های این هفته اغلب در بستر مجازی و با محوریت سردار سلیمانی برگزار خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :