17 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ ۱۲:۰۹:۵۶
کد مطلب:  1318638
رییس جدید آموزش و پرورش شهرستان استهبان منصوب شد

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس با تاکید بر لزوم همکاری هر چه بیشتر خانواده ها با آموزش و پرورش گفت: تربیت عمومی، پرورش و آموزش و آگاهی بخشی کار ساده ایی نیست که آموزش و پرورش به تنهایی بتواند از عهده این رسالت مقدس بربیاید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد فیاض پور در آیین تکریم رییس و سرپرستان سابق و معارفه رییس جدید آموزش و‌پرورش شهرستان استهبان ، گفت:  به حقیقت کار با یک نهاد به نتیجه نخواهد رسید بلکه باید نهاد خانواده در کنار آموزش و پرورش جدی تر ، مستقیم تر و حضوری تر باشد تا بتوانیم در امر تربیت و آموزش موفق باشیم .

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه دست آوردهای بشری به عنوان یک نهاد و سازمان فراگیر اجتماعی به مسئولیت خود در هر جامعه ای عمل می کنند گفت:  این عمل بستگی  به دیدگاه، نگرش و جایگاهی دارد که در ذهن مسئولین تصمیم گیرو  بودجه گذار است که باید  که باید شان و جایگاه  دستگاه ها و سازمان ها  را به خوبی تشخیص و بها دهند.

فیاض پور افزود: آموزش و پرورش ایران عزیز هم برگرفته از تفکرات مذهبی، دینی و ملی است که تا به امروز با وجود شرایط سخت حاکم بر دولت ها توانسته بیش از  حد توان در مسئولیت خود کار انجام دهد.

وی با اشاره به تلاش های ایثارگرانه وخودجوش معلمان  در بحث آموزش مجازی گفت: معلمان عزیز از اسفندماه سال گذشته درگیر آموزش به شیوه ای متفاوت، متغیر و محدود شدند وحتی منتظر ابلاغ و بخشنامه از طرف وزارت متبوع نشدند بلکه با عشق و علاقه و به صورت خودجوش به فعالیت خود ادامه دادند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس افزود:  همان طور که می دانیم زیر ساخت های سخت افزاری در کشور ما محدود است و این خود کار را برای معلمان عزیزمان سخت تر می کرد ولی آنها از هیچ تلاشی برای آموزش دانش آموزان دریغ نکردند که جای بسی قدردانی دارد.

فیاض پور صدای معلم را صدای امید ، نشاط و روحیه بخشی به خانواده ها دانست و گفت: در ایام سخت شیوع بیماری کرونا و در پی تعطیلی مدارس و شروع ایام قرنطینه این صدای ضبط شده معلمان بود که قوت قلبی برای تعدیل روانی وتقویت روحیات جامعه شد.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به آموزش و پرورش گفت: آمارهای نگران کننده افسردگی در جامعه کار را برای معلمان ما سخت تر می کند و خود نشان از لزوم اهمیت و توجه به آموزش و پرورش دارد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس با بیان توجه ویژه مقام معظم رهبری به آموزش و پرورش به استناد سند تحول بنیادین که قانون اساسی آموزش و پرورش است  گفت: در سیاست های وزارت، دولت و ادراه کل ، مدیر کل و شورای معاونین همه در تلاشند که به حکم وظیفه و با حرکتی ایثارگرانه آموزش و پرورشی متحول و  پویا را تقدیم مردم کنند .

فیاض پور افزود: با تغییر ماموریت هایی که به آموزش و پرورش تحمیل شد محدودیت هایی نیز تحمیل و محرومیت هایی نیز آشکار شد و در جریان  آموزش های  مجازی که تنها راه عملکردی ما در این ایام است به فاصله طبقاتی  فقر و غنا بیشتر پی بردیم

وی با تاکید بر لزوم تحقق عدالت آموزشی گفت: آموزش و پرورش دستگاه فراگیر کشوری به جنگ نابرابر فقر و دارایی رفت و امروز هم و غم ما توجه به مناطق محروم ، روستایی و عشایری است که باید به آنها هم تحت عنوان عدالت آموزشی خدمات آموزشی را رساند وماموریت متفاوت و سختی بود که به لطف خدا توانستیم به رسالت دانایی بخش خود جامه عمل بپوشانیم .

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته در مناطق محروم هم دانش آموزان می توانند با  درسنامه ها ، محتواهای تولیدی و بسته های آموزشی  که شامل به روزترین شیوه های گرافیکی و جلوه های سمعی بصری است آموزش خود را ادامه دهند .

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از زحمات چندین ساله آقایان اصغر غنی، غلامرضا امینی و احسان روغنی ، رییس و سرپرستان سابق اداره اموزش و پرورش شهرستان استهبان، موسی اور به عنوان رییس جدید این اداره منصوب شد.

خاطر نشان میشود: آور دارای مدرک دکترای ریاضی می باشد

به اشتراک بگذارید :