21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ ۱۱:۴۹:۳۸
کد مطلب:  1318564
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
آموزش و فعالیت‌های آموزشی غیرحضوری منحصرا از طریق شبکه شاد صورت می‌گیرد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: آموزش و فعالیت‌های آموزشی غیرحضوری منحصرا از طریق شبکه شاد صورت می‌گیرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، مجید یزدان‌پناه با اعلام این خبر گفت: با توجه به تامین زیرساخت‌های آموزش غیرحضوری و استفاده از فناوری‌های بومی ، امکانات جدید و مناسب از جمله ایجاد ارتباط مستمر و مطمئن والدین و دانش‌آموزان و کادر آموزشی، امکان ارتباط زنده با معلم، حضور و غیاب دانش‌آموزان،دسترسی دانش‌آموزان غایب به مضامین درسی و... از طریق شبکه شاد مهیا گردیده است.

وی افزود: نظر به اعلام وزارت آموزش و پرورش، استفاده از هرگونه پیام‌رسان خارجی در امر آموزش تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برابر مقررات برخورد خواهد شد و تمام امور مربوط به فرآیند آموزش و ارتباط بین معلمان و متعلمان صرفا باید از طریق شبکه شاد انجام پذیرد.

 یزدان‌پناه با اشاره به نقش همکاران در این خصوص، اظهار داشت: آگاهی بخشی و ترغیب دانش‌آموزان و والدین به استفاده از ظرفیت‌های متنوع شبکه آموزشی دانش‌آموز (شاد) یک ضرورت مهم در این برهه است که همواره باید مدنظر متولیان امر باشد.

وی عنوان کرد: تمامی واحد‌های آموزشی(دولتی و غیر دولتی) در استان ملزم هستند نسبت به انجام فعالیت‌های آموزشی، پرورشی و اطلاع‌رسانی اخبار و... در بستر شبکه شاد اقدام نمایند‌ و این روند توسط ادارات آموزش و پرورش در سراسر استان رصد می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: سیاست وزارت آموزش و پرورش، توجه به اصل تربیت و نیز پرورش در کنار امر آموزش است و نباید از این موضوع مهم در آموزش غیرحضوری غافل شد.

یزدان‌پناه خاطرنشان ساخت: اینترنت مصرفی شبکه شاد رایگان است و تعرفه‌ای بابت آن از همکاران و دانش‌آموزان اخذ نخواهد شد و مقدار ۲۰ گیگابایت بسته هدیه نیز به منظور دسترسی مطلوب همکاران گرامی به اطلاعات و مطالب علمی، آموزشی توسط وزارت ارتباطات به عزیزان تخصیص گردید.

لازم به ذکر است آموزش و پرورش استان کرمانشاه هم اکنون با اتصال ۹۱٪دانش‌آموزان از نظر احراز هویت، مقام سوم کشور را دارد و در خصوص عملکرد شبکه شاد نیز همواره طی مدت راه‌اندازی این شبکه در زمره‌ی استان‌های پیشتاز بوده است‌.

به اشتراک بگذارید :