21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ ۰۹:۲۲:۴۵
کد مطلب:  1318202
تفاهم نامه همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست با آموزش و پرورش استان کرمان امضا شد

تفاهم نامه همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست با آموزش و پرورش استان کرمان در ۶ ماده به مدت ۵ سال امضا شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در مراسم این انعقاد تفاهم نامه به نقش ارزنده مدارس در فرهنگ سازی گفت: حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست رکن اساسی سعادت و رشد جوامع است و توجه به آن به خصوص در دوران مدرسه بسیار ضروری است.
وی خاطر نشان کرد: پژوهش‌های انجام شده نشان می‌دهد که شیوه آموزش معلم و توجه به تربیت صحیح و افزایش معرفت و بصیرت دانش آموزان از نکات مهمی است که لازم است در رابطه با حفاظت منابع طبیعی و محیط زیست، در مدارس مورد توجه قرار گیرد.
اسکندری نسب دانش افزایی برای ترویج فرهنگ، اخلاق و سواد محیط زیستی بین جامعه دانش آموزی و افزایش سطح مشارکت اجتماعی جامعه دانش آموزی کشور در انجام طرح ها و برنامه های محیط زیست را از مهمترین اهداف این تفاهم نامه برشمرد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان در زمینه محیط زیست، اجرای برنامه های آموزشی محیط زیست ویژه معلمان و دانش آموزان، تقویت و بهبود برنامه های آموزش فنی و حرفه ای متناسب با اهداف محیط استفاده و ظرفیت سازی برای رشد کمی و توسعه کیفی تشکل های دانش آموزی در زمینه محیط زیست و توسعه پایدار و همچنین استفاده از توانمندی دانش آموزان به عنوان محیط یار را از جمله مهمترین تعهدات آموزش و پرورش بر اساس این تفاهم نامه برشمرد.
اسکندری نسب برگزاری دوره های توانمند سازی ویژه همکاران فرهنگی و مربیان پیش دبستانی، تهیه و ارائه بسته های آموزشی پیرامون مسائل محیط زیست با تاکید بر فضای مجازی، حمایت فنی و کارشناسی از طرح ها و پروژه های بین المللی آموزش محیط زیستی آموزش و پرورش، ارائه محتوا در زمینه محیط زیست و برگزاری مسابقات، نمایشگاه، همایش ها و اردوها ویژه دانش آموزان در مدارس را از مهمترین تعهدات اداره کل محیط زیست استان دانست.
 
بر پایه این گزارش: تفاهم نامه همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست با آموزش و پرورش استان کرمان مشتمل بر ۶ ماده در تاریخ سی ام مهر ماه جاری به امضاء طرفین رسید و به مدت ۵ سال اعتبار دارد.

به اشتراک بگذارید :