21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ ۱۷:۰۱:۵۴
کد مطلب:  1317541
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
کشورهایی که در زمینه فرهنگ سازی موفق  بوده اند در مهار و مقابله با بیماری کرونا توفیق بیشتری داشته اند

جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران با حضور معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران ،مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و دیگر اعضا در سالن جلسات استانداری تهران برگزار شد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ،محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با تقدیر از همه کسانی که تلاش می کنند تا کار آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت با کیفیتی مطلوب پیش برود ،اظهار داشت:  با ارزیابی شیوع بیماری کرونا در سطح جهانی به خوبی می توان دریافت  کشورهایی که نگاه فرهنگی داشتند و توانستند فرهنگ‌سازی کنند توفیق بیشتری در مهار و مقابله با بیماری کرونا داشته‌اند و این نشان می‌دهد که آموزش و پرورش در زمینه فرهنگ سازی تا چه حد می‌تواند در سطح جامعه تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه بچه ها در مدرسه در کنار درس خواندن، زندگی کردن و چگونه زیستن را نیز مشق می‌کنند، تاکید کرد: باید قوانینی که در بالا بردن کیفیت آموزش و پرورش موثر می باشد  مورد توجه جدی شورای آموزش و پرورش قرار گیرد.

صیدلو در ادامه با اشاره به هفته تربیت بدنی گفت : نقش تربیت بدنی در سلامت جسم و روان دانش‌آموزان غیرقابل انکار است و قطعاً دانش آموزانی که به لحاظ جسمی و فیزیکی از سلامت لازم برخوردار باشند به لحاظ روحی و روانی نیز می توانند در جامعه نقش مثبت تری را ایفا نمایند .

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود با توجه به ظرفیت آموزش و پرورش در برنامه ویژه مدارس(بوم) ، تصریح کرد: در راستای تمرکز زدایی در  سند تحول بنیادین ،در آینده مدارس می توانند با کسب مجوزهای لازم  تا ۲۰درصد از برنامه‌های درسی خود را  به شکل بومی و منطقه ای اجرا نمایند .

 وی استفاده از فرهنگ بومی، معرفی حرفه ها و هنرهای منطقه‌ای و معرفی آیین های سنتی و محلی را از جمله مواردی دانست که در این برنامه به آن توجه شده است و افزود: امیدواریم با برنامه ریزی های درست در این زمینه بتوانیم از این پتانسیل ارزشمند استفاده نماییم.

به اشتراک بگذارید :