21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ ۱۵:۴۰:۴۵
کد مطلب:  1317511
جوابیه
جوابیه آموزش و پرورش هرمزگان به سخنان نماینده محترم مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی

جوابیه آموزش و پرورش هرمزگان به گزارش عدم حضور معلم در مدرسه در بازدید نماینده محترم حوزه شرق هرمزگان از مدارس حوزه جانوری شهرستان جاسک

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان، پیرو انتشار بیانات دلسوزانه نماینده محترم حوزه شرق هرمزگان در خصوص عدم حضور معلم در مدرسه در بازدید از مدارس حوزه های صعب‌العبور و کوهستانی جانوری، جوابیه آموزش و پرورش استان هرمزگان به شرح زیر است:

در تاریخ 8 مهرماه 99 توسط مدیر کل محترم بودجه وزارت آموزش وپرورش، مدیر کل آموزش وپرورش، رئیس اداره بودجه استان  و رئیس اداره آموزش وپرورش جاسک، مدارس حوزه جانوری  مورد بازدید قرارگرفت که گزارش این بازدید جهت ارائه به معاون محترم برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ارسال شده است و در این بازدید تمامی معلمان در کلاس درس حاضر و کلاس ها دایر بودند.

مطابق ابلاغ شیوه نامه ی اجرایی خرید خدمات آموزشی مبنی بر عدم صدور ابلاغ نیروهای خرید خدمات به عنوان مدیر آموزگار مدارس و همچنین لزوم استفاده از سایر نیروهای آموزش و پرورش برای تصدی پست مدیر آموزگاران مدارس، باعث تغییراتی در ابلاغ برخی از نیرو های آموزشی مدارس حوزه جانوری صورت گرفت و چون این بخشنامه در 10مهرماه 1399 از سوی وزارت ابلاغ شد، نیازمند فرصتی برای اعمال تغییرات در پست یا ابلاغ برخی معلمان بود که این امر در کمترین زمان ممکن صورت گرفت و ابلاغ جدید صادر گردید.

متاسفانه برخی از نیرو ها بعد از تعیین تکلیف و صدور ابلاغ، چند روز دیرتر به محل خدمت خود مراجعه کرده که با اطلاع خانواده ها و گزارش میدانی راهبران آموزشی، آموزش و پرورش شهرستان جاسک مطابق با قوانین و مقررات ، پیگیر تخلفات صورت گرفته می باشد.

بدیهی است که امر تعلیم و تربیت و ادامه روند تحصیل دانش آموزان در زمان سخت شیوع کرونا در مناطق صعب العبور جانوری شهرستان جاسک سرلوحه کاری آموزش و پرورش قرار دارد و در این راستا تمام تلاش خود در جهت کاهش مشکلات آموزشی، پرورشی، افزایش پوشش تحصیلی و توسعه عدالت آموزشی در این منطقه را بکار گرفته است به طوری که برای اولین بار در تاریخ آموزش و پرورش جاسک، مدیرکل برنامه بودجه وزارت آموزش و پرورش و مدیر کل آموزش و پرورش پس از طی مسافتی طولانی و گذر از جاده های صعب العبور با حضور در روستاهای گورسر، سهتو، توجیدر، تنگ گیشدان، مُگا و  جانوری شهرستان جاسک وضعیت معیشت والدین دانش آموزان، وضعیت سخت افزاری مدارس، وسایل کمک آموزشی، وسایل سرمایشی و گرمایشی، مسائل موجود در مسیر تحصیل دانش آموزان دختر و پیگیری در راستای کاهش این مسائل، ساخت مدارس متوسطه در این حوزه، ایاب و ذهاب دانش آموزان و .... را مورد بررسی و بازدید میدانی به عمل آورند.

از اولین دستاوردهای این سفر ، اختصاص اعتبار 10 میلیارد ریال از محل اعتبارات فصل پنجم توسط وزارت آموزش و پرورش جهت سرانه مدارس جاسک و بشاگرد و همچنین اختصاص 5میلیارد و 500 میلیون ریال برای تأمین وسایل و تجهیزات ورزشی به مدارس جاسک و بشاگرد بوده است.

در مورد سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان و سایر نیازمندی های منطقه نیز گزارشی از سوی مدیرکل بودجه وزارت تهیه و جهت صدور اوامر لازم به معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع مقام عالی وزارت ارسال گردیده است.

از دیگر نتایج این سفر، از محل اعتبارات استانی تأمین 2 دستگاه کانکس مورد نیاز آموزشگاه روستای گورسر، ساخت یک مدرسه سه کلاسه متوسطه اول با همکاری قرارگاه سازندگی امام سجاد (ع) و تأمین وسایل سرمایشی، تخته وایت برد، نوشت افزار مورد نیاز دانش آموزان و وسایل کمک آموزشی آموزشگاه های مذکور تأمین گردید.

درسال جاری  جهت محرومیت زدایی شهرستان جاسک 34مدرسه که در سالهای گذشته ساخته شده و فاقد برق بودند نیز  برقدار شدند. که از این تعداد 13واحد آموزشی آن در منطقه جانوری قرار داشتند (شهید احمدی روشن –جابرن حیان-احسان-سلمان فارسی-یاسر-سلام-شیخ اشراق –ایمان –امام رضا(ع)-شیخ بهایی –نامجو-توحید - بهاران ) که هم اکنون به شبکه سراسری برق استان  متصل شده اند تا بتوانیم  خدمات بهتر و بیشتری به دانش آموزان ارائه کنیم.

شایان ذکر است در ایجاد 200 مدرسه که با مشارکت خیرین و بنگاههای اقتصادی با ابتکار استاندار محترم ساخته می شود، تعداد 13 واحد آموزشیدر روستاهای کاشی، سدیچ، کروچ، لیردف شرقی، پیوشک، نامکن، حاجی آباد، محمدآباد، تنگ دف، میسکنک، نریگی، سرتیتکن، محملی شهرستان جاسک می باشد که مدارس کاشی، سدیچ، کروچ، تنگ دف، لیردف شرقی، میسکنک، پیوشک، نامکن، نریگی و سرتیتکن تحویل یا آماده تحویل می باشد و مدارس حاجی آباد، محمدآباد و محملی در مرحله تحویل زمین جهت احداث می باشد.

علاوه بر آن در سال جاری سرویس بهداشتی 8 واحد آموزشی جابرن حیان، احسان-یاسر، سلام، امام رضا (ع)، شیخ بهایی، سلمان فارسی، زاگرس در حوزه جانوری مرمت و بازسازی شده اند و همچنین مدارس جابرن حیان، احسان، یاسر، سلام، امام رضا (ع)، شیخ بهایی، سلمان فارسی و زاگرس در این حوزه نقاشی شده اند و سقف 3مدرسه احمدی روشن، شیخ اشراق و ایمان ایزوگام گردیده است.

امید است در سایه تدبیر، همراهی و همدلی همه دستگاهها و نیز با نگاه هوشمندانه و آیندنگر همه مسئولین و همچنین استعانت از درگاه الهی، موانع و مسائل پیش روی تحصیل دانش آموزان را بتوانیم برطرف یا کاهش دهیم.

به اشتراک بگذارید :