21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ ۱۰:۰۸:۴۶
کد مطلب:  1316735
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان خبر داد :
آغاز ثبت نام و آموزش مجازی نوآموزان دوره پیش دبستانی

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان از آغاز ثبت نام و آموزش نوآموزان دوره پیش دبستانی در طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، صدیقه عبدالهی معاون آموزش ابتدایی در نشست ویدئو کنفرانسی که با حضور معاونین و کارشناسان آموزش ابتدایی شهرستان ها و مناطق برگزار کرد؛ هدف از برگزاری نشست را بررسی توسعه کمی و کیفی دوره پیش دبستان و اجرای طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان اعلام کرد.

معاون آموزش ابتدایی استان با اشاره به اهمیت دوره پیش دبستانی و با توجه به کاهش آمار ثبت نام به دلیل دغدغه خانواده ها برای حضور کودکان در مدرسه، گفت: دستورالعمل اجرای آموزش مجازی پیش دبستانی ارایه شده است.

وی هدف از اجرای آموزش مجازی پیش دبستان را جذب و حضور حداکثری نوآموزان در برنامه های آموزشی و تربیتی و ایجاد وحدت رویه در راستای توسعه عدالت آموزشی برای کلیه نو آموزان عنوان کرد و گفت: رشد همه جانبه اوان کودکی و یادگیری پیش نیازهای ورود نوآموزان با همکاری والدین انجام می شود و به دنبال آن هستیم که نوآموزان پیش نیازهای لازم برای ورود به پایه اول را فرا گیرند.

عبدالهی ادامه داد: این طرح ماهیتی غیرحضوری دارد و برنامه های آموزشی  این نو آموزان در بستر شاد و آموزش های  تلویزیونی انجام می شود تا از این طریق فرصت های یادگیری را برای نوآموزان فراهم نماییم تا بتوانیم آنها را در معرض دریافت برنامه های آموزشی و تربیتی قرار دهیم و بدون برنامه رها نشوند و بتوانند آمادگی لازم را برای حضور در مدرسه برای سال آینده کسب کنند .

معاون آموزش ابتدایی استان خاطر نشان کرد: در این طرح اولیا نو آموزان ۵ سال تمام(متولدین 93/7/2 الی 94/7/1)، که تاکنون ثبت نام فرزندانشان را انجام نداده اند با در دست داشتن اصل و کپی شناسنامه کودک، پدر و مادر جهت ثبت نام به نزدیک ترین پایگاه معرفی شده به محل سکونت خود مراجعه کنند و اقدام به ثبت نام فرزند خود کنند. 

وی تصریح کرد: این فرصت فقط برای نو آموزانی است که تا به حال در سامانه سناد ثبت نام نکرده اند و نوآموزان ثبت نام شده در واحدهای آموزشی دولتی و غیردولتی مشمول این بخشنامه نمی‌باشند و برنامه‌های آن ها در واحد مدرسه با جدیت دنبال خواهد شد و آموزش غیرحضوری فقط برای شرایط اضطرار و آخرین راهکار است.

در ادامه این نشست معاون آموزش ابتدایی با اشاره به برنامه های تحولی از جمله طرح خوانا بر نظارت بر فعالیت های مدارس مجری تاکید نمود و ابراز امیدواری کرد که نتایج این طرح ، سبب بهبود و ارتقای مهارت های زبانی و مهارت های زندگی دانش آموزان  را فراهم نماید .

وی رصد و پایش حضور معلمان در برنامه شاد را بسیاری ضروری ذکر کرد و گفت: در شرایط موجود و با توجه به حضور بیش از 80 درصد دانش آموزان در شبکه شاد لازم است به صورت مستمر عملکرد و فعالیت های مدارس مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد و ضمن شناسایی معلمان فعال در این زمینه از آیتم های انگیزشی برای فعالیت سایر معلمان نیز بهره گیری شود .

برنامه ریزی برای اجرای برنامه های تحولی ، تبیین فعالیت راهبران آموزشی و تربیتی در ایام شیوع کرونا از دیگر موارد مورد بررسی در این نشست بود .

به اشتراک بگذارید :