15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ ۰۹:۲۱:۳۵
کد مطلب:  1316655
مدیر کل ورزش و جوانان فارس در آیین افتتاح طرح کوچ در مدارس استان تاکید کرد:
آموزش و پرورش زیربنای ورزش قهرمانی و حرفه ای است

مدیر کل ورزش و جوانان فارس گفت: اعتقاد ما بر این است که آموزش و پرورش زیربنای ورزش همگانی ، قهرمانی و حرفه ای است و در این زمینه باید استعدادیابی در مدارس صورت پذیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکترعباس حاجی زاده در مراسم افتتاحیه طرح ملی کوچ ( کنترل وزن و چاقی دانش آموزان ) در فارس، با تاکید بر نقش ویژه طرح کوچ در فرهنگ سازی در بین دانش آموزان گفت:  از آنجا که 57 درصد از مردم ایران دچار کم تحرکی هستند فرهنگ سازی در این زمینه جزء ملزومات است و دانش آموزان باید فرهنگ تغذیه سالم ، ورزش ،تحرک و فعالیت بدنی صحیح  را بیاموزند.

مدیر کل ورزش و جوانان فارس با  اشاره به اینکه 21 درصد دانش آموزان دچار  اضافه وزن و چاقی هستند گفت: امروز نیاز جامعه توجه ویژه به بحث چاقی و اضافه وزن است که طرح کوچ در این راستا  به اجرا در آمده است .

حاجی زاده افزود: طرح کوچ  مطالبه مردم  و در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین است و طرحی بنیادی است که جای کار در سال های آینده نیز دارد .

وی به اجرای طرح های خوب توسط آموزش و پرورش فارس در کمک به تحقق اهداف اداره ورزش و جوانان اشاره کرد و گفت: بهترین کار برای اینکه بتوانیم بر کم تحرکی افراد جامعه غلبه کنیم این است که دانش آموزان فرهنگ سازی شوند که در این زمینه آموزش و پرورش همیشه همراه ما بوده است.

مدیر کل ورزش و جوانان فارس با اشاره به تاثیرات خوب ورزش بر روحیه افراد و جلوگیری از افسردگی گفت: در اداره کل ورزش و جوانان طرح ورزش در همسایگی راه اندازی شده که طی این طرح با حضور مربی ورزش در مجتمع های مسکونی بزرگ ورزش عصرگاهی یا صبح گاهی به صورت همگانی انجام می پذیرد.

حاجی زاده افزود: ورزش پدیده ای اجتماعی است که در همه ابعاد  زندگی از غرور ملی گرفته تا سلامتی تک تک افراد جامعه موثر است و می تواند از بسیاری از آسیب های اجتماعی و بیماری ها جلوگیری کند. 

وی چشم انداز بخش ورزش فارس را  ترویج  سبک زندگی فعال دانست و گفت: برای اینکه مردمی سالم ، با نشاط و اخلاق مدار  داشته باشیم باید همه دست به دست هم دهیم  و با ترویج سبک زندگی فعال در این جهت گام برداریم.

مدیر کل ورزش و جوانان فارس کرونا را فرصتی برای تغییر نگاه به ورزش دانست و گفت: در همین راستا در هفته تربیت بدنی با 4 روبکرد  برگزاری مسابقات در فضای مجازی، پویش آگاهی بخشی ، وبینارهای اموزشی و طراحی خلاقانه  به این هفته ورود کردیم.

حاجی زاده ادامه داد: اعتقاد ما بر این است که آموزش و پرورش فونداسیون ورزش همگانی ، قهرمانی و حرفه ای  است  و در این زمینه باید استعدادیابی در مدارس صورت پذیرد .

وی با تاکید بر لزوم هم افزایی در ترویج فرهنگ ورزش در جهت حفظ سلامتی افراد جامعه گفت:  اگر بخواهیم ورزش استان پیشرفت کند همه دستگاه های ورزش باید کنار اداره ورزش و جوانان و آموزش و پرورش  قرار گیرند.

به اشتراک بگذارید :