21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ ۰۸:۲۶:۵۳
کد مطلب:  1316593
معاون سواد آموزی آموزش و پرورش هرمزگان:
در سوادآموزی باید صبور بود/ مراکز یادگیری محلی برای ارائه آموزش های مهارتی و مهارت های زندگی

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش هرمزگان گفت: مراکز یادگیری محلی به ارائه آموزش‌های مهارتی از جمله مهارت‌های زندگی و حرفه ای هستند و برای تحقق اهداف سوادآموزی باید صبور بود .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه 2 بندرعباس، مرتضی آخش جان در هفتمین جلسه بهبود کیفیت سوادآموزی این ناحیه گفت: در هر منطقه ای که  گروه بهبود کیفیت فعال بوده است، سوادآموزی آن منطقه نیز فعالیت ای چشمگیری صورت داده است.

وی افزود: برای تحقق اهداف و انجام فعالیت های حوزه سوادآموزی باید صبور بود چون سوادآموزی با مسائل خاصی که دارد، فعالیت سختی است ولی لذتی که در سواد دار کردن افراد وجود دارد مایه دلگرمی در این مسیر پرمشقت است.

آخش جان با بیان اینکه علم آموزی و مهارت دو هدف اصلی سوادآموزی است، تصریح کرد: مراکز یادگیری محلی به ارائه آموزش‌های مهارتی از جمله مهارت‌های زندگی و حرفه ای است و این مراکز در واقع کمک به یادگیری طولانی مدت افراد و توانمند سازی آنان است.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: در مراکز یادگیری محلی ، مهارت های مختلف فنی و حرفه ای به جامعه هدف آموزش داده می شود که در دستیابی آسان به اشتغال تاثیر گذار است.

 سید هادی حسینی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو بندرعباس با ارائه گزارشی از حجم پیش بینی شده برنامه‌ها و فعالیت‌های سواد آموزی و موانع و مشکلات سواد آموزی، به تشریح آخرین وضعیت اجرای طرح باسواد کردن اولیاء بی‌سواد دانش آموزان در سطح مدارس و خلاصه ای از عملکرد یکساله ساله اداره سواد آموزی را ارائه کرد.

به اشتراک بگذارید :