21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ ۲۱:۳۸:۳۸
کد مطلب:  1316205
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین :
تشکیل اتاق گفتگو در مدارس و تقویت مهارت‌های ارتباط موثر میان خانه و مدرسه ضرورت امروز دستگاه تعلیم و تربیت است

حسنعلی اصغری در آیین نمادین افتتاح اتاق گفتگوی دبیرستان پروین اعتصامی شهرستان البرز ،تشکیل اتاق های گفتگو را در ارتقای کیفیت آموزشی در مدارس موثر عنوان کرد و گفت:برای شکل گیری ارتباط درست میان اولیاء با مدرسه نیازمند یادگیری مهارتهای گفتگو و تعامل بیشتر مدارس با خانواده ها هستیم.

 

➖اصغری گفتگو را در رسیدن به نتیجه مطلوب و حل مسائل مفید بیان کرد و گفت:مدارس باید بدنبال رفع موانع بر سر راه گفتگو باشند تا با تعمیق ارتباطات و درک نظرات دیگران بتوانیم مبنای محکمی را برای تصمیم‌‏گیری ارائه نماییم.

➖مدیرکل آموزش و پرورش با تاکید بر ضرورت ایجاد هماهنگی میان خانه و مدرسه گفت:در انجام تکالیف و وظایف آموزشی و تربیتی مدارس، نقش انجمن اولیاء و مربیان در ایجاد هماهنگی لازم میان کانون مدرسه و خانه با اهمیت است و هرکدام مکمل یکدیگر هستند.

➖وی شناسایی و استفاده از توانایی ها و مهارت های اولیای دانش آموزان را در مدیریت مدرسه مهم بیان کرد و ادامه داد:نکته اساسی در ایجاد تفکر مشارکت و ایجاد زمینه شکوفایی ابتکارعمل  و حضور بیشتر والدین شناخت توانمندی ها و انتظارات هم سو و هماهنگ میان اولیاو مربیان می باشد.

➖اصغری انجمن اولیا و مربیان را به عنوان مظهر همکاری خانه و مدرسه در امر تعلیم و تربیت معرفی کرد و افزود:مدرسه به تنهایی نمیتواند درنقش های خود موفق ظاهر شود، زیرا مهمترین نقش مدرسه به عنوان یک نهاد تربیتی کمک به ارتقای مهارت ها و فعالیت‍های مشارکتی در آموزش و پرورش است.

➖وی تفکر منطقی و انتقادی را راه رسیدن به گفتگوی موثر در مدارس عنوان کرد و گفت:باید گوش شنوایی برای شنیدن انتقادات داشته باشیم ،مدارس در کسب مهارت شنیدن انتقادات و نظرات و ابراز وجود در بین ذینفعان تلاش نمایند.

➖حسنعلی اصغری کیفیت و اثربخشی تربیت دانش‌آموزان را در پیوند انجمن اولیاء و مربیان دانست و گفت : موفقیت برنامه ها و ماموریت های آموزش وپرورش مستلزم مشارکت، هم افزایی اولیا و مربیان در مدارس است.

➖مدیرکل آموزش وپرورش گفت: اولیا باید در تصمیم‌سازی‌ و تصمیم گیری های مدرسه سهیم باشند، زیرا هر اندازه در تصمیم‌سازی‌ها مشارکت داشته باشند، تعامل بهتری با مدرسه خواهند داشت.

به اشتراک بگذارید :