21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ ۱۲:۵۷:۴۲
کد مطلب:  1315740
کسب مقام قهرمانی شطرنج دانش آموزان جهان توسط سحر معصومی دانش آموز گیلانی

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گیلان گفت: « سحر معصومی » دانش آموز گیلانی در رده سنی زیر 14سال دختران در مسابقات قهرمانی دانش آموزان جهان به مقام قهرمانی رسید.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان  امیر سراجی گفت:  این مسابقات به صورت آنلاین وتحت پلتفرم chess premium و نظارت دوربین توسط کمیته فنی فدراسیون جهانی ورزش دانش آموزی در دو مرحله مقدماتی و فینال برگزار شد.
وی افزود: در مرحله مقدماتی که به روش سوئیسی و در 11دور برگزار شد 9نفر از دختران دانش آموز کشورمان توانستند جواز حضور در فینال را کسب نمایند . فینال این رده با حضور 40 نفر از برترین های شطرنج جهان در 9دور برگزار و در نهایت سحرمعصومی دانش آموز گیلانی توانست جایگاه نخست را به خود اختصاص دهد. معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گیلان خاطرنشان کرد:  همچنین دیگر دانش آموز گیلانی ،آوا یزدانی، هم توانست مقام پنجم این رقابت ها رو بدست آورند.
قابل ذکر است که برای تمامی بازیکنان حاضر در مرحله فینال اعتبار نامه صادر و قهرمان مسابقات ضمن کسب جایزه نقدی مسابقات، جواز حضور در مسابقات دانش آموزی جهان 2021چین را دریافت کرده است.

 

به اشتراک بگذارید :