14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ ۱۲:۳۳:۴۸
کد مطلب:  1315682
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس تاکید کرد :
طرح کوچ در راستای آسیب شناسی آموزش های مجازی و در جهت حفظ سلامت دانش آموزان به اجرا در آمده است

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: آموزش مجازی با تمام خوبی هایی که دارد آسیب هایی نیز به همراه دارد که وظیفه ما آسیب شناسی و کارشناسی در کاهش این آسیب ها است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمد فیاض پور در حاشیه مراسم افتتاحیه طرح ملی کوچ ( کنترل وزن و چاقی دانش آموزان ) در فارس، با اشاره به اینکه کم تحرکی از پیامدهای بد پیشرفت های تکنولوژی و آموزش مجازی  است گفت:  امرزو بشر در عصر ماشینی قرار گرفته و اسیر دست ساخته های خود شده که این خود  عوارض و آسیب هایی چون کم تحرکی را  به همراه دارد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس  ویروس کویید 19 را نیز به عنوان آسیب  دیگر جدی دنیا عنوان کرد و گفت: آموزش و پرورش به عنوان دستگاهی  که در شرف و سیطره این آسیب قرار گرفت و بنا به شرایط  آموزش های مجازی را در دستور کار خود قرار داد با چالش جدی مواجه شد .

فیاض پور افزود:  اینکه دانش اموزان باید در فضایی بسته در محیط خانه و قرنطینه در کنار اولیا قرار بگیرند عوارضی از این سکون و رکود نصیب آنها شد و امروز ما نگران کم تحرکی و چاقی دانش آموزانمان هستیم. 

وی گفت: با بررسی های صورت گرفته در  سال 2014 بیش از 41 میلیون کودک زیر 5 سال چاق در جهان داشتیم که آمارها همچنان رو به افزایش است .

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس  با تاکید بر لزوم آسیب شناسی آموزش های مجازی گفت: آموزش مجازی با تمام خوبی هایی که دارد آسیب هایی نیز به همراه دارد که وظیفه ما آسیب شناسی و کارشناسی در کاهش این آسیب ها است.

فیاض پور با اشاره به طرح های خوب  اجرا شده در حوزه آموزش ابتدایی گفت : طرح سفیران سلامت ،طرح المپیادهای ورزشی که بیشتر به صورت حضوری معنی پیدا می کند از جمله طرح های خوبی بوده که در حوزه تربیت بدنی کشور و مدارس به ابتکار هم استانی ها به اجرا در آمده و هم اکنون نیز  طرح کوچ  باید به جدیت و قدرت دنبال شود .

به اشتراک بگذارید :