21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ ۰۸:۴۷:۱۷
کد مطلب:  1315005
برنامه ها و فعالیت های مدارس شاهد استان کردستان تشریح شد

در نشست ویدئو کنفرانس مدیران مدارس و کارشناسان شاهد شهرستان ها و مناطق، اهم برنامه ها و فعالیت های مدارس شاهد استان کردستان در سال تحصیلی جاری تشریح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، روز گذشته با حضور رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش، رئیس اداره آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نشست ویدئو کنفرانس مدیران مدارس شاهد، کارشناسان شاهد آموزش و پرورش و کارشناسان بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ها برگزار و اهم برنامه ها و فعالیت های مدارس شاهد استان در ایام کرونا تشریح شد.

در ابتدای این نشست صلاح الدین مفیدی، رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش کردستان ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول، از تلاش و زحمات مدیران و عوامل اجرایی و آموزشی مدارس شاهد در اجرای فرایند ثبت نام در سال تحصیلی جدید تقدیر و تشکر کرد .

مفیدی در ادامه سخنان خود را در دو حوزه عمومی و تخصصی تشریح کرد و گفت: در بخش عمومی باتوجه به وضعیت قرمز اعلام شده در استان از سوی ستاد کرونا و تعطیلی آموزش حضوری، اصلی ترین هدف آموزش در فضای مجازی را تلاش برای عدم قطع زنجیره ارتباط با دانش آموزان عنوان و بر استفاده معلمان از شیوه های خاص و جذاب برای آموزش هرچه بهتر در این فضا تاکید کرد و فضای شاد را اصلی ترین بستر برای فعالیت و یاد گیری و آموزش دانش آموزان دانست .

وی با بیان اینکه آموزش تحت هیچ شرایطی قطع و تعطیل  نمی شود؛ بر نظارت مستمر مدیران مدارس بر فعالیت های معلمان در بستر شاد تاکید کرد و گفت: همه ما موظفیم برنامه های ملی و دستورالعمل های مربوطه را به نحو شایسته اجرا نماییم.

دبیر ستاد اجرایی شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش کردستان بر لزوم تهیه اطلس آموزشی و تعیین میزان دسترسی دانش آموزان به برنامه های آموزشی در مدارس شاهد و ارسال فایل آن به اداره امور شاهد و ایثارگران تاکید کرد و استفاده از سایت گروه های آموزشی را در تدوین محتوای آموزشی برای دوره متوسطه ضروری دانست.

تاکید بر شرکت حداکثری دانش آموزان مدارس شاهد در جشنواره جوان خوارزمی و تعین استاد راهنما و مشاوران برای دانش آموزان شرکت کننده و نیز تشریح معیارهای ارزیابی سالانه از دیگر مطالب مطرح شده در بخش عمومی بود.

رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران استان همچنین در بخش تخصصی سخنان خود اسناد بالادستی همچون سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و اساسنامه طرح شاهد را حامی و ارتقاء دهنده کیفیت آموزش و پرورش مدارس شاهد عنوان کرد و با تاکید بر مطالعه و اجرای آن در مدارس شاهد، تلاش این مدارس در ابعاد اعتقادی و اجتماعی و رشد تمام ساحتی و تربیتی دانش آموزان را براساس سند تحول مهم ارزیابی کرد.

مفیدی استاندارد سازی مدارس شاهد با ایجاد سبک منسجم را یکی از ماموریت های طرح شاهد دانست و اظهار داشت: مدیران مدارس شاهد برای اجرایی نمودن شناسنامه فعالیت آموزشی و پرورشی مدارس که ابزار ایجاد سبک منسجم می باشد در مدرسه تحت پوشش خود نهایت تلاش را به عمل آورند .

مفیدی با بیان آمار دانش آموزان مدارس شاهد و دانش آموزان جامعه هدف و طرح پراکنده، مسئولیت اعتقادی و اجتماعی نسبت به یادگاران شهداء و خانواده های معزز ایثارگران را متذکر شد و خدمت به آن عزیزان را وظیفه خود و همکاران دانست و بر اجرای یادواره های شهدای دانش آموزی بر اساس آمار اعلام شده به شهرستان ها  در طول سال تحصیلی تاکید کرد.

وی در پایان سخنان خود با گریزی به امور پرورشی مدارس شاهد، فعالیت هرچه موثرتر در فضای شاد در جهت شناسایی استعدادهای دانش آموزان و مشارکت حداکثری آنان در برنامه های پرورشی را مهم دانست.

در ادامه این نشست، رئیس اداره آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان نیز طی سخنانی با اشاره به آمار قبولی دانش آموزان مدارس شاهد در کنکور سراسری، ضمن تشکر و قدردانی از عوامل این مدارس بر تلاش هرچه بیشتر برای افزایش میانگین قبولی تاکید کرد.

در پایان جلسه، مدیران مدارس و کارشناسان به به بیان نظرات و سوالات وپیشنهادات  خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید :