14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ ۰۷:۵۴:۲۸
کد مطلب:  1314785
مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان در تشریح برنامه‌های هفته پیوند اولیا و مربیان در نشست خبری؛
مشارکت بیش از ۱۰ میلیون نفر از اولیای دانش آموزان در کلاس‌های آموزش خانواده

مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان در تشریح برنامه‌های هفته پیوند اولیا و مربیان در نشست خبری بابیان اینکه مدرسه محور فعالیت‌های فرهنگی محله می‌شود از مشارکت بیش از ۱۰ میلیون نفر از اولیای دانش آموزان در کلاس‌های آموزش خانواده و فعالیت ۹۲ مرکز یادگیری محلی آموزش خانواده، ویژه والدین پیش‌دبستانی خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، عصر امروز نورعلیعباسپور در نشست خبری که در سالن جلسات شهید حججی ساختمان علاقمندان برگزار شد با تشریح برنامه‌های هفته پیوند اولیا و مربیان (۲۴تا ۳۰مهرماه)، بابیان اینکه شرایط امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا متفاوت‌تر از سال‌های گذشته است اما خانواده‌ها بیشتر موردتوجه قرار می‌گیرد، اظهار کرد: تلاش کردیم امسال بستری را فراهم کنیم تا حرف اولیا به گوش مسئولین برسد و به‌زودی سامانه‌ای را راه‌اندازی خواهیم کرد که به خانواده‌ها حتی در دورترین نقطه کشور این امکان را می‌دهد تا با وزیر آموزش‌وپرورش سخن بگویند.

وی با اشاره به اینکه  علیرغم محدودیت‌های کرونایی جلسات انجمن اولیا با رعایت پروتکل‌ها و اغلب به‌صورت ویدئو کنفرانسی برگزار می‌شود، گفت: راه‌اندازی کانال انجمن اولیا و مربیان در شبکه شاد ازجمله فعالیت‌های این دفتر در دوره کرونا است، این کانال بیش از ۴میلیون مخاطب دارد که در بحث‌های مربوط به دانش آموزان بسیار فعال هستند. همچنین تدوین و تولید ۲۰دوره آموزش خانواده در قالب فیلم، تصویر، پوستر، کلیپ، اینفوگرافی، متن کوتاه و موجز، موشن گراف، معرفی کتاب و ... در این کانال صورت گرفته است.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان اظهار کرد: فعالیت ۹۲مرکز یادگیری محلی آموزش خانواده، ویژه والدین کودکان پیش‌دبستانی، تهیه و تولید و توزیع ۳۵۰هزار جلد ماهنامه پیوند در سطح کشور، تولید و توزیع ۸جلد کتاب چاپ اول ویژه اولیا و مربیان در سطح کشور و برگزاری یک دوره آموزش خانواده با همکاری صداوسیما در هر یک از استان‌ها ازجمله فعالیت‌های یک سال اخیر دفتر انجمن اولیا و مربیان است.

عباسپور ادامه داد: در سال تحصیلی گذشته بیش از ۸۳هزار کلاس آموزش خانواده برگزار شد و درمجموع بیش از ۱۰میلیون نفر از اولیا در این کلاس‌ها مشارکت کردند.

وی از فعالیت بیش از ۹۸هزار و ۸۲۰انجمن اولیا در مدارس سراسر کشور خبر داد و افزود: میزان مشارکت‌های مردمی و کمک‌های نقدی در سال تحصیلی گذشته بیش از ۱۹۶میلیارد و ۲۶۰میلیون و کمک‌های غیر نقدی بیش از ۱۸۶میلیارد و ۶۶۰میلیون تومان است.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش از وجود ۷۲۳شورای انجمن در مناطق کشور خبر داد و اضافه کرد: جشنواره تجارب و نوآوری‌های انجمن اولیا و مربیان در ۱۸استان کشور برگزار شد، همچنین تاکنون ۳۳۰۰اتاق گفتگوی اولیا و مربیان در مدارس کشور راه‌اندازی شده است.

وی با اشاره به برنامه‌های گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان خاطرنشان کرد: اعضای انجمن اولیا و مربیان ۹۶مدرسه که به‌عنوان انجمن‌های برتر شناخته ‌شده‌اند در جلسه‌ای که در روز چهارشنبه ۳۰مهرماه برگزار می‌شود، مشارکت می‌کنند و در این برنامه ۱۰نفر به نمایندگی از اولیای سراسر کشور در حضور وزیر آموزش‌وپرورش سخن خواهند گفت و در ادامه نیز از انجمن‌های برتر با اهدای لوح یادبود تقدیر خواهد شد.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش از برپایی نشست‌هایی با حضور اعضای انجمن اولیا خبر داد و گفت: هدف برگزاری نشست‌ها شنیده شدن صدای اولیا است و طی سه مرحله نظرسنجی دغدغه‌ها والدین را به مسئولین ذی‌ربط انتقال دادیم.

وی بابیان اینکه در راستای اجرای سند تحول بنیادین، بسته تحولی را ارائه دادیم که کارکرد اجتماعی مدرسه را تحت تأثیر قرار داده است، اظهار کرد: بر اساس بسته تحولی هر نوع فعالیت فرهنگی و تربیتی باید با محوریت مدرسه انجام شود در این برنامه‌ها؛ مدرسه کانون فعالیت‌های محله است.

عباسپور بابیان اینکه تمام فعالیت‌های انجمن اولیا و مربیان با رویکرد شرایط کرونایی است، اظهار کرد: کانال انجمن اولیا یکی از پرمخاطب‌ترین کانال‌ها است که در شاد راه‌اندازی شده است.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: در سال قبل ۲۳مرکز مشاوره خانواده راه‌اندازی کردیم که در دو بخش حضوری و غیرحضوری به ارائه خدمات می‌پردازند. همچنین در شرایط کرونا مراکز مشاوره ۱۳9 هزار ساعت خدمات مشاوره‌ای تلفنی ارائه کرده‌اند.

به اشتراک بگذارید :