24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۱۲:۵۲:۱۹
کد مطلب:  aDzFUaQZ
معاون ابتدایی آموزش و پرورش مازندران:
آموزش و پرورش باید به یک نهاد فرهنگی تبدیل شود

معاون ابتدایی آموزش و پرورش استان مازندران در همایش مدیران ، معاونین و آموزگاران مقطع ابتدایی فریدونکنار با اشاره به این که آموزش و پرورش باید بر توسعه ی کشور تأثیرگذارد، گفت: خروجی نظام تعلیم و تربیت باید تربیت انسان هایی باشد که میتوانند بر خود و توانایی هایشان مدیریت کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، سید عیسی میر شفیعی در همایش مدیران ، معاونین و آموزگاران مقطع ابتدایی فریدونکنار، سیستم فعلی آموزش در کشور را جوابگوی نیاز های جامعه ی امروز ندانسته و اظهار کرد: سند تحول بنیادین برای این تدوین شده تا بنیاد آموزش و پرورش را تغییر دهد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان مازندران با اشاره به این نکته که آموزش و پرورش باید بر توسعه ی کشور تأثیر بگذارد گفت: خروجی نظام تعلیم و تربیت باید تربیت انسان هایی باشد که میتوانند بر خود و توانایی هایشان مدیریت کنند.

وی افزود: در آینده ی نزدیک که کودکان امروز، وارد بازارکار می شوند، پشتوانه ای به نام نفت نخواهیم داشت، لذا نظام تعلیم و تربیت باید به سمتی برود که محصول آن، تربیت انسان هایی متکی بر فکر و عملکرد ذهنی خود باشد.

میر شفیعی اذعان داشت: مولفه ی قدرت در جهان امروز، تراز علمی کشور هاست و این موضوع باعث توسعه ی کشورها می شود.

وی در ادامه با تأکید برتبدیل شدن نهادهای آموزشی به نهادهای فرهنگی، تصریح کرد: نظام آموزش و پرورش باید به یک نهاد فرهنگی، برای تربیت انسانهایی با مهارت زندگی اجتماعی تبدیل شود.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت آموزش ابتدایی، خاطر نشان کرد: شخصیت و هویت انسان ها ، تنها در دوران ابتدایی است که شکل می گیرد.

معاون مدیر کل آموزش و پرورش مازندران ادامه داد: جهت گیری و توجه نظام تعلیم و تربیت باید بر مدارس ابتدایی متمرکز شود.

وی بیان داشت: در سند تحول بنیادین ، معلم از نقش آموزش دهنده ی صرف به یک مربی تبدیل می شود که باید در تمام مراحل زندگی، همراه دانش آموز باشد.

میر شفیعی کانون رویکرد تغییر نظام آموزشی را در مدارس و کلاسهای درس دانسته و اظهارکرد: تغییرات نظام آموزشی باید در مدرسه و کلاسهای درس اتفاق بیفتد.

وی همچنین توجه مدیران آموزشی و برنامه ریزان و تصمیم گیرندگان نظام تعلیم و تربیت را به ایجاد پیوند عمیق بین دانش آموز، معلم و اولیاء جلب کرده و خواستار ایجاد تعادل بین این 3 کانون مهم شد.

میر شفیعی در پایان سخنان خود از معلمین به عنوان مهم ترین اثر گذاران تعلیم و تربیت نام برده وآن ها را به سه نکته ی مهم  مغزورزی ، دست ورزی و دل ورزی یاد آور شده و بر بالا بردن خلاقیت و مهارت دانش آموزان با تکیه بر آموزش با زبان دل تأکید کرد.  

به اشتراک بگذارید :