26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ ۱۳:۱۸:۴۲
کد مطلب:  1314091
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
ضرورت توجه بیش از پیش به افزایش سرانه ورزشی در مدارس و توسعه ورزش همگانی

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به مناسبت هفته تربیت بدنی پیامی صادر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  به مناسبت هفته تربیت بدنی پیامی صادر کرد.

در بخشی از متن پیام مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  آمده است :

بی شک تربیت بدنی و ورزش مقوله ای است که در هر اجتماعی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و نقش آن در شکوفایی استعداد های مختلف افراد متفاوت است .

سلامت فردی قطعا جامعه ای شاداب و باطراوت را به ارمغان خواهد داشت و اگر افراد یک جامعه از سلامت جسمی لازم برخوردار باشند قطعا آن جامعه از سلامت روانی و اجتماعی نیز بهره مند خواهد بود .

نباید فراموش کنیم که تربیت بدنی بخشی از نظام تعلیم و تربیت است و باعث رشد ابعاد شخصیتی ، شناختی و اجتماعی  کودکان می شود و اگر در این زمینه برنامه ریزی درست صورت گیرد نتایج ارزنده ای را به همراه خواهد داشت و جامعه را به سمت تندرستی سوق خواهد داد.

ضرورت توجه بیش از پیش به افزایش سرانه ورزشی در مدارس و توسعه ورزش همگانی باعث می گردد تا ما برای سلامت جامعه در آینده برنامه ریزی نماییم و قطعا هر هزینه ای در این زمینه در برابرهزینه ها ،  آثار مخرب و بیماری های ناشی از عدم توسعه ورزش در این راستا  غیر قابل مقایسه است .

پیچیدگی های دنیای امروز و درگیر شدن دانش آموزان در فضاهای مجازی ،زمینه های کم تحرکی آنها را فراهم نموده است  که اگر در حل این مساله و احیای ورزش در مدارس تلاشی جدی صورت نگیرد در سال های نه چندان دور با بحران های بسیار زیادی در حوزه سلامت جامعه مواجه خواهیم بود.

اینجانب به عنوان معلمی که همیشه دغدغه سلامتی فرزندان و دانش آموزان این سرزمین را داشته است ، این ایام را به تمامی دست اندر کاران ، فعالین ، معلمین تربیت بدنی و جامعه ورزشی استان تبریک گفته و صحت و سلامت و توفیق و سربلندی را برای تمامی عزیزان از درگاه خداوند منان مسئلت می نمایم.

به اشتراک بگذارید :