24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۱۲:۵۰:۳۶
کد مطلب:  Jf7qtVUk
مدیر آموزش و پرورش چالوس خبر داد:
افتتاح 5 پروژه آموزشی در چالوس

مدیر آموزش و پرورش شهرستان چالوس از افتتاح 5 پروژه آموزشی در نیمه نخست امسال در این شهرستان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛سلیمان عبدالهی  در هفتمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار و افتتاح مدرسه تخصصی قرآنی مجمع خیران مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار چالوس که در دبیرستان امام خمینی(ره) این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه این مدرسه تخصصی قرآنی پس از چهار سال نتیجه داد، اظهار کرد: مجمع خیران مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار در شهرستان چالوس به‌عنوان بازوی توانمند آموزش و پرورش توانست کارهای خوبی به‌انجام برساند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش چالوس در برنامه‌ریزی‌های سال تحصیلی پروژه مهر را بر حول سه محور در دستور کار قرار می‌دهد، افزود: ثبت‌نام دانش‌آموزان و تأمین فضا از جمله محورهایی است که مورد توجه آموزش و پرورش در پروژه مهر است.

مدیر آموزش و پرورش چالوس با اشاره به دو پروژه‌ای که در سال‌جاری در این شهرستان به بهره‌برداری رسید، خاطرنشان کرد: پروژه مدرسه تخصصی قرآنی مجمع خیران مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار چالوس نیز امروز مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

این مسؤول از افتتاح دو پروژه آموزشی در هفته دولت امسال در چالوس خبر داد و بیان کرد: در مجموع پنج پروژه در نیمه نخست امسال بهره‌برداری می‌شود.

عبدالهی با بیان اینکه مجمع خیران مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار چالوس تاکنون بالغ بر 700 میلیون تومان جدا از تجهیزات در زمینه فضاهای آموزشی کمک‌یار آموزش و پرورش بودند، تصریح کرد: مردم خیر‌اندیش و نیکوکار شهرستان چالوس در زمینه‌هایی مانند ساختن مدرسه‌های جدید، بازسازی، بهسازی و تجهیز مدارس موجود و در بخش تأمین امکانات و تجهیزات برای این فضاهای آموزشی و اقداماتی مانند دیوار چینی و محصور کردن زمین‌های اهدایی به آموزش و پرورش اقدامات اساسی را انجام داد.

وی با اشاره به اینکه مجمع خیران مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار به‌عنوان بازوی مردمی برای توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی محسوب می‌شوند، گفت: پروژه استخر ویژه فرهنگیان چالوس نیز از دیگر پروژه‌هایی است که زمین آن توسط یکی از خیران اهدا شد و مکاتبات آن انجام شده و با تخصیص اعتبارات در کمیته برنامه ریزی شهرستان با پیشرفت فیزیکی 50 درصدی کنونی در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری برسد.

مدیر آموزش و پرورش چالوس در مورد مدرسه تخصصی قرآنی نیز اظهار کرد: این مدرسه در فضایی به مساحت 400 مترمربع و با 750 میلیون تومان اعتبار در سه طبقه احداث شد و یکی از مزایای این مدرسه متصل بودن به وب سایت جهانی است که توریست‌ها و و گردشگران از سراسر دنیا می‌توانند کارهای پژوهشی خود را در این مرکز انجام دهند.

وی در پایان گفت: مدرسه تخصصی قرآنی مجمع خیران مدرسه‌ساز چالوس به‌عنوان دومین مرکز در استان مازندران است که در زمینه اعطای دیپلم قرآنی فعالیت دارد و یک طبقه از این ساختمان نیز به‌عنوان خانه عالم در نظر گرفته شد.

به اشتراک بگذارید :