28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ ۱۲:۴۱:۰۷
کد مطلب:  1313961
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
سالانه هزار کلاس درس به شهرستان‌های استان تهران افزوده شده است

تهران – ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران اعلام کرد: به همت دولت تدبیر و امید، سالانه یکهزار کلاس درس به مجموعه فضاهای آموزشی استان تهران افزوده شده‌است.

محمد صیدلو روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح مدرسه ۱۵ کلاسه که با حضور استاندار تهران در شهرستان قرچک صورت گرفت به خبرنگار ایرنا گفت: سالانه ۳۰ هزار دانش آموز جدید به مجموعه شهرستان‌های استان تهران افزوده می شود که اگر این افراد به خانوار تبدیل شوند، سالانه ۱۲۰ هزار خانواده معادل یک شهرستان، به این استان اضافه می‌شود که ساماندهی این دانش‌آموزان به هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.

وی تصریح کرد: میانگین تراکم دانش‌آموزان در کل کشور ۲۴ نفر است که این عدد در شهرستان‌های استان ۳۲ نفر است که در کنار نرخ تراکم دانش‌آموزان در مناطق روستایی که حدود ۱۰ نفر است، تراکم دانش‌آموزان در مناطق شهری گاه به بیش از ۴۰ نفر می‌رسد که این امر از کیفیت آموزش می‌کاهد.

این مسئول افزود: با همت دولت تدبیر و امید، در هر سال تحصیلی، هزار کلاس درس به مجموعه مدارس شهرستان‌های استان تهران افزوده شده و هم اکنون صد پروژه آموزشی در مناطق مختلف شهرستان‌های استان در حال ساخت می‌باشد.

وی در خصوص افتتاح مدرسه ۱۵ کلاسه قرچک گفت:کلنگ احداث این مدرسه در سال ۱۳۹۰ به زمین زده شود و تکمیل آن با همت دولت تدبیر و امید و با اختصاص اعتبارات استانی صورت گرفت.

صیدلو ادامه داد: با تأمین اعتبار ۶۰ میلیار ریالی تکمیل این پروژه آموزشی از سوی دولت تدبیر و امید، این مدرسه در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۸۸۰ متر مربع در سه طبقه احداث شده و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران خاطرنشان کرد: با وجود تلاش‌های دولت و خیرین نیک‌اندیش در احداث فضاهای آموزشی، این شهرستان برای رسیدن به تراکم مطلوب دانش‌آموزی، به احداث فضاهای جدید آموزشی نیاز دارد که بخشی این مهم، با بهره‌برداری از این آموزشگاه ۱۵ کلاسه محقق شده است.

وی با اشاره به ارائه آموزش‌ از بستر فضای " شاد" به دانش آموزان گفت: در حال حاضر با پیگیری دبیران و همراهی خانواده ها، شاهد پوشش ۸۰ درصدی برنامه شاد و فعالیت دانش آموزان در این فضا می‌باشیم که البته رایگان شدن استفاده از این فضا برای دبیران و دانش‌آموزان، میزان استفاده از این نرم افزار را افزایش داده است.

شهرستان قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

بیش از ۵۰ هزار دانش‌آموز در مدارس قرچک مشغول به تحصیل می‌باشند.

به اشتراک بگذارید :