21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ ۱۱:۵۷:۵۴
کد مطلب:  1313811
انجمن اولیا، نماد پیوندخانه و مدرسه درفرایندتعلیم وتربیت

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از انجمن اولیا و مربیان به عنوان نماد پیوند اولیای خانه و مدرسه در فرایند مقدس تعلیم و تربیت یاد کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی پیش از ظهر امروز در دیدار با کارکناد اداره انجمن اولیا و مربیان این اداره کل ضمن قدردانی اززحمات رئیس اداره و کارشناسان انجمن اولیا و مربیان در شهرستان ها و مناطق اظهار کرد: انجمن اولیا و مربیان مرجع پویایی و مشارکت والدین بوده و لازمه تحقق آن؛ حضور پر شور اولیا در انتخاب آگاهانه امکان پذیر است.

وی، برنامه ریزی دقیق و مدون در کنار شفافیت را زمینه ساز افزایش مشارکت اولیای دانش آموزان در فرایند یاد دهی و یاد گیری دانست و خاطر نشان کرد: اولیای دانش آموزان علاقمند به مشارکت و همکاری هستند و چه بسا در برخی مدارس شاهد حضور ایشان در مدارس و همراهی با مدیر و معلمان مدارس هستیم.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به فعالیت 2 هزار و 730 آموزشگاه در سطح استان، اظهار کرد: نظارت اولیا بر فعالیت مدارس زمینه توسعه فعالیت ها و برنامه های آموزشی و پرورشی را فراهم ساخته و عاملی برای ارتقای شاخص ها تعلیم و تربیت در استان می شوند.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این که در روند بازرسی و نظارت می توان از ظرفیت اعضای فعال انجمن های اولیا و مربیان نیز استفاده کرد؛ ابراز داشت: تقویت مدرسه محوری به منظور هم سویی در روش های تربیتی بین خانه و مدرسه، تبیین جایگاه خانواده و بهبود روابط سازمانی موجب شده تشکیل انجمن اولیا و مربیان درمدارس امری ضروری باشد.

به گفته واقعی اولیای دانش آموزان  می توانند درقالب کارگروه های تخصصی آموزشی، پرورشی، رفاهی و عمرانی درمدرسه حضور موثر داشته باشند و فعالیت نمایند.

به اشتراک بگذارید :