21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ ۰۹:۳۵:۴۹
کد مطلب:  1313433
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد
جلسه شورای معاونین اداره کل با محوریت بررسی برنامه عملیاتی پنج ساله توسعه آموزش و پرورش استان در شاخص سواد آموزی/ رخشانی: ضرورت همبستگی و همراهی همه مجموعه ها در راستای ارتقاء نرخ باسوادی

رخشانی در جلسه شورای معاونین اداره کل که با محوریت بررسی برنامه عملیاتی پنج ساله توسعه آموزش و پرورش استان در شاخص سوادآموزی برگزار شد، گفت : همبستگی و همراهی همه مجموعه ها در راستای ارتقاء نرخ باسوادی استان یک ضرورت است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان، حمید رضا رخشانی با اشاره به اهمیت سواد و سوادآموزی و نیاز امروز بشر به این مقوله ، اظهار داشت : در برنامه پنج سال پیش بینی شده در حوزه سواد آموزی، انتظار می‌رود تا سال ۱۴۰۴ نرخ باسوادی استان به نرخ   ۱۹/ ۸۶ ارتقاء یابد و پس از آن نیز در یک برنامه مدون بصورت سالانه این موضوع پیگیری خواهد شد.
 وی افزود: مشارکت ، همراهی  و هم افزایی مجموعه های مختلف بویژه دستگاه های همسو با اهداف مشترک در این طرح می‌تواند کمک شایانی به تکمیل این فرآیند و چرخه  باسوادی نمایند.
 مدیرکل آموزش و پرورش استان حجم تحت پوشش دوره‌های مختلف سوادآموزی را تا پایان سال ۱۴۰۴ قریب به 81 هزار نفر پیش‌بینی نمود و بیان داشت: درصدد هستیم تا با هدف پوشش و جذب حداکثری فراگیران، اهداف تعریف شده در این طرح عملیاتی و اجرایی شود و در مسیر کاهش نرخ بیسوادی گام برداریم.
 در این جلسه معاون سوادآموزی اداره کل نیز به تشریح برنامه‌ها برنامه ها و فعالیتهای انجام شده و پیش‌بینی شده در این حوزه بویژه طرح عملیاتی پنج ساله توسعه آموزش و پرورش استان در شاخص سوادآموزی پرداخت.

به اشتراک بگذارید :