21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ ۰۸:۵۴:۲۹
کد مطلب:  1313277
ربیع الاول، چشمه جوشان وحدت در آسمان پر فروغ همبستگی

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ربیع الاول، بهارسال قمری و چشمه جوشان وحدت در آسمان پر فروغ همبستگی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی، صبح امروز ی در پیامی حول ماه ربیع‌ الاول را به مردم ولایی استان به ویژه فرهنگیان و دانش آموزان خراسان جنوبی تبریک و تهنیت گفت.

متن پیام مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بدین شرح  است:

بسم الله النور

ربیع الاول، بهارسال قمری و چشمه جوشان وحدت در آسمان پر فروغ همبستگی است. چرا که آثار رحمت الهی و ذخایر برکات خداوندی در این ماه پدیدار می‏ شود و انوار جمال الهی بر زمین و زمینیان می‏‌تابد . ولادت رسول اکرم(ص) اشرف و سید موجودات و نزدیک‏ ترین خلق به خدا، در این ماه است.

وقایع مهم این ماه شریف و پر خیر و برکت؛ روح و جان عاشقان و دلباختگان خاندان عصمت و طهارت(ع) را طراوت و جانی تازه می بخشند و کام جان مسلمانان را شیرین می کند. اتفاقات فرخنده و تاریخی ای چون، لیله المبیت، هجرت رسول گرامی اسلام از مکه به مدینه و از همه فرخنده تر ولادت آخرین پیام آور نور و رحمت، حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفى(ص) و امام جعفر صادق (ع)، آغاز امامت و ولایت امام مهدی (عج) از  مناسبت های گرانقدراین ماه عزیز به شمار می روند.

این جانب، حلول ماه ربیع الاول، ماه جشن و سرور اهل البیت(ع) و ماه شکفتن جوانه های تبسم بر چهره دوستداران امامت و ولایت، را به محضر ولی امر مسلمین حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای(مدظله العالی) ملت های  مسلمان جهان، مردم خراسان جنوبی بویژه جامعه فرهیخته فرهنگیان و دانش آموزان استان تبریک و تهنیت عرش می نمایم و امیدوارم در این ماه عزیز،که تمامی لحظات آن؛ مزین به کرامت، اخلاقیت و انسانیت است؛ در سایه تاسی به سیره نبوی و شجره طیبه امامت و بهره مندی از تعالیم ارزشمند دین مبین اسلام شاهد تقویت وحدت و همدلی، پیروزی و سرافرازی مسلمانان و برقراری امنیت و عدالت در گوشه و کنار جهان باشیم.

به اشتراک بگذارید :