21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ ۲۰:۱۶:۱۹
کد مطلب:  1312824
هفته تربیت بدنی، فرصتی برای اجرای طرح های ورزش دانش‌آموزی

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: هفته تربیت بدنی و ورزش، فرصت ارزشمندی برای سرمایه‌گذاری، توسعه و اجرای طرح هاو برنامه‌های شاداب و پرطرفدار تربیت‌بدنی و ورزش دانش‌آموزی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی محمد علی واقعی، شنبه شب با صدور پیامی فرا رسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش را گرامی داشت.

در متن پیام محمد علی واقعی آمده است:

بی تردیدتوجه به ورزش دانش آموزی زمینه ساز رشد، بالندگی و ارتقاء سلامت فکر، اندیشه، جسم و روان دانش آموزان شده و ما به عنوان خادمان تعلیم و تربیت، مکلفیم، در هر شرایطی، ازمرزهای سلامت جسم و جان دانش آموزان حافظت و صیانت نماییم.

برای تحقق سند تحول بنیادین ودستیابی به تعلیم و تربیت تمام ساحتی، باید که در سایه آموزه‌های آن، با اجرای طرح هایی نظیر کوچ، در ایام کرونایی، سلامت جسم دانش آموزان راتضمین کرده و توجه داشته باشیم که تربیت‌بدنی نقش تعیین‌کننده‌ای در تکوین شخصیت و ارتقای سطح توانمندی، سلامت و شادابی دانش آموزان ایفا می کند.

امروز شیوع بیماری کرونا، رواج زندگی ماشینی، آپارتمان‌نشینی و گسترش بهره‌برداری از فناوری‌های نوین، کودکان و نوجوانان را به یکجانشینی و بهره‌برداری از فعالیت‌های فراغتی توأم با سکون سوق داده است.

 این پدیده نه ‌تنها سواد حرکتی این نسل را تنزل داده ؛ بلکه کاهش سن ابتلا به بیماری‌های غیرواگیر و گسترش آن، هشداری جدی پیش روی ما قرار داده است.

آموزش‌وپرورش خراسان جنوبی با بهره گیری از توان مربیان و معلمان مجرب و توانمند درس تربیت بدنی خود؛ مصمم است با نوآوری و توجه به ویژگی‌های سنی دانش آموزان، مجموعه‌ای از طرح‌های ورزشی را طراحی؛ و به مرحله اجرا بگذارد.

شیوه ای که ضمن ترویج و گسترش فعالیت‌های جسمانی بین دانش آموزان استان، شادی، سلامت و کاهش دغدغه های اولیا در این زمینه را در پی داشته باشد.

 بدیهی است، توسعه و ارتقای پایدار تربیت‌بدنی و ورزش در سطوح مختلف، ریشه در تربیت‌بدنی و ورزش دانش‌آموزی داشته و دارد از این رو، ریشه و بنیان سلامت را باید در شجره ی ورزش و درس تربیت‌بدنی جستجو کرد.

این جانب ضمن گرامیداشت هفته تربیت‌بدنی و ورزش از زحمات و خدمات خلاقانه و مبتکرانه معلمان و مربیان سخت‌کوش و شریف تربیت‌بدنی خراسان جنوبی، به‌عنوان رکن اصلی، ایجاد جنبش در ورزش دانش‌آموزی، صمیمانه تشکر و سپاسگزاری می‌نمایم و  از فرزندان دانش آموز خود در دوره های مختلف تحصیلی می‌خواهم که با بهره‌مندی از فرصت‌های موجود و شرکت در فعالیت‌های و برنامه‌های ورزشی، سلامت، شادابی، توانمندی و مهارت‌های خویش را ارتقا بخشند.

ازوالدین گرامی نیزانتظاردارم؛همچون گذشته، بادغدغه ی داشتن فرزندانی بااخلاق،سالم،بانشاط،ماهر،جمع‌گرا مسئولیت‌پذیر، وظیفه‌شناس و خودباور، حمایت لازم را از شرکت فرزندان خویش در برنامه‌های سلامت بخش و نشاط‌آفرین تربیت‌بدنی بعمل‌آورند.

به اشتراک بگذارید :