21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ ۱۲:۱۶:۲۷
کد مطلب:  1312747
پیام تبریک مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان به مناسبت هفته تربیت بدنی

مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان با صدور پیامی، فرا رسیدن هفته تربیت بدنی 26 مهرالی 2 آبان را تبریک گفت .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان متن پیام رشید قربانی مدیرکل آموزش وپرورش کردستان به شرح ذیل است :  

تن زنده والا به ورزندگی است

                                                                     که ورزندگی مایه زندگی است

به ورزش گرای و سرافراز باش 

                                                                    که فرجام سستی سرافکندگی است

ورزش به عنوان عامل تأثیرگذار در ایجاد سلامت جسم،روح و روان،می تواند نقش ویژه ای در زندگی روزمره انسان ها داشته باشد و بدون شک میزان این تأثیرگذاری در میان دانش آموزان به عنوان نسل آینده ساز کشور مضاعف است.

در راستای برجسته سازی و نمود بیشتر اثرات مثبت ورزش و فعالیت های بدنی روزانه،هر ساله 26 مهرماه تا 2 آبان ماه به عنوان هفته تربیت گرامی داشته می شود.هفته تربیت بدنی سال جاری به واسطه شیوع ویروس منحوس و ناشناخته کرونا متفاوت تر از سال های گذشته است.

لزوم خانه نشینی و بروز برخی محدودیت ها به واسطه مقابله با ویروس کرونا منجر به خانه نشینی،عدم تحرک و در نتیجه افزایش احتمال بروز بیماری هایی چون چاقی و اضافه وزن و نیز ناهنجاری های قامتی و البته مشکلات روحی،روانی را ممکن می سازد.

در چنین شرایط حساس و بحرانی،آن چه که می تواند سلامت جسم و روان افراد جامعه بالاخص دانش آموزان عزیز را تأمین،حفظ و ارتقا دهد،تداوم و استمرار فعالیت های بدنی و حرکات ورزشی قابل اجرا در منزل و فضاهای محدود می باشد که بایستی به عنوان جزء لاینفک زندگی این روزهای همه افراد به ویژه دانش آموزان قرار گیرد.

فلسف تعیین و نام گذاری هفته ای تحت عنوان تربیت بدنی و ورزش،آشنایی جامعه با اهمیت اثرات کاربردی ورزش در زندگی فردی واجتماعی،توسعه و اشاعه ورزش در خانه و خانواده و هدایت آحاد جامعه به مشارکت در فعالیت های ورزشی است و بایستی با بهره جستن از فرصت ایجاد  شده،تشویق و ترغیب همگانی به شرکت در فعالیت های ورزش همگانی در جهت شکل گیری جامعه ای سالم و پویا در اولویت برنامه ها قرار گیرد.

در پایان،فرا رسیدن این هفته را به همه همکاران به ویژه معلمان زحمتکش تربیت بدنی و ورزش آموزش و پرورش استان تبریک می گویم.

 

به اشتراک بگذارید :