14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ ۰۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1312607
معاون آموزش ابتدایی شهرتهران ازآموزش نوآموزان پیش دبستانی ازطریق شبکه آموزش صدا وسیما خبرداد .
افتتاح مدرسه تلویزیونی ویژه نوآموزان پیش دبستانی درشبکه آموزش سیما مصادف با آغاز ماه ربیع

.

افتتاح مدرسه تلویزیونی ویژه نوآموزان پیش دبستانی درشبکه آموزش سیما مصادف با آغاز ماه ربیع  
معاون آموزش ابتدایی شهرتهران ازآموزش نوآموزان پیش دبستانی ازطریق شبکه آموزش صدا وسیما خبرداد .
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، طی هماهنگی با حوزه ستاد و نظر به اهمیت آموزش نوآموزان پیش دبستانی و آماده سازی انها جهت ورود به دوره ی تربیت رسمی ، ربوشه از راه اندازی مدرسه ی تلویزیونی به همت حوزه معاونت  آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرتهران به عنوان متولی اجرای طرح در شبکه آموزش سیما از روز یکشنبه مورخه ی 27/7/99 همزمان با آغاز ماه ربیع خبر داد . 
ربوشه در خصوص تشریح گام های اجرایی چنین توضیح داد که پس از مصوبه ی ویدئو کنفرانس مورخه ی یکشنبه 6/7/99 وتاکید حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش بر آموزش از طریق برنامه ی تلویزیونی، این کارگروه در اداره ی پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی شهرتهران تشکیل  و 20نفر از مربیان خبره و با تجربه، با همکاری مناطق انتخاب و طی یک نشست تخصصی مورخه ی 7/7/99 به تبیین ابعاد طرح پرداخته شد .
وی افزود: در این نشست هریک از مربیان یک طرح درس ارائه نموده و بر اساس آن مدرسان اصلی و تیم های پشتیبان انتخاب شدند . در ادامه ی کار، طی نشستی در دفتر حکیم زاده پروژه ی مدرسه ی تلویزیونی نوآموزان هم به لحاظ ساختار اجرایی و هم از منظر کیفیت ومحتوا وتاکید بر رویکرد تلفیق واستفاده از بازی و قصه و ... در تدریس مربیان ، مورد بررسی و مداقه قرارگرفت .
ربوُشه افزود: با توجه به اهمیت اهداف یازده گانه ی دوره ی پیش دبستانی و طراحی آموزشی باکیفیت ازطرف مدرسان، دوکارگاه آموزشی تخصصی روزهای شنبه و یکشنبه مورخه ی 19 و20 مهرماه با رعایت موازین بهداشتی ویژه مربیان برگزارشد وبا انجام جلسه ی ویدئو کنفرانس مورخه ی 23/7/99 و تبیین سیاست ها و چشم انداز ورویکردهای دوره ی پیش دبستانی توسط خانم فضلی مشاور معاون وزیر در امور پیش دبستانی و بازدید حضوری مربیان از استودیوی ضبط و گفتگو با عوامل پخش صدا وسیما ، گام اول آماده سازی و تمهید زیرساخت ها و جریان سازی این رویداد ملی به اتمام رسید . بررسی یک به یک طرح درس ها در دپارتمان علمی و همچنین فعال سازی حوزه روابط عمومی طرح با هدف اعمال مدیریت مکتوب و آرشیو و مستند سازی تجربیات ذی قیمت طرح جهت بهره برداری آیندگان نیز از اقدامات تکمیلی این پروژه ی اثرگذار می باشد . 
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهر تهران در پایان از معاونان ابتدایی مناطق و دیگر دست اندرکاران امرآموزش درخواست نمود تا از طریق درگاه های ارتباطی، آغاز فعالیت مدرسه ی تلویزیونی را به اولیا و ذی نفعان اطلاع رسانی نمایند . 

به اشتراک بگذارید :